PTT, Hastaneler, Noter ve bankalar pazartesi gün açık mı

PTT, Noter ve bankalar pazartesi gün açık mı sorusu, bu kurumlardaki işleri çözüme kavuşturmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırma konusu oldu. 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde PTT ve Noter çalışıyor mu sorusuna cevap arayan vatandaşlar, ödeme ve resmi işlem planlarını bu duruma göre netleştirecek. Peki, vatandaşların merak ettiği bankalar, PTT ve Noter bayramda açık mı olacak? İşte detaylı bilgiler

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayram’ında 10 gün boyuncu tüm devlet kurumu idari izinli sayılıyor. İdari tatillerle birlikte 10 gün ilan edilen bayram tatili, tüm kamu çalışanlarını da kapsıyor. Kamu çalışanlarının tatil yapacak olmasıyla birlikte, özel işlerini halledecek olan vatandaşlarda bayramda PTT, noter ve hastanelerin açık olup olmayacağını merak ediyor.

Kurban bayramı boyunca hastanelerin acil servisleri çalışacak. PTT çalışanları ise, kurban bayramının sona ermesinin ardından çalışmaya başlayacak.

Bankaların ve Noterlerin çalışma programı şu şekilde:

28 Ağustos Pazartesi: Açık
29 Ağustos Salı günü Açık,
30 Ağustos Çarşamba Zafer Bayramı: Tatil
31 Ağustos 2017 Perşembe Günü | Arefe: Yarım Gün
1 Eylül 2017 Cuma Günü | Kurban Bayramı 1. Gün: Kapalı
2 Eylül 2017 Cumartesi Günü | Kurban Bayramı 2. Gün: Kapalı
3 Eylül 2017 Pazar Günü | Kurban Bayramı 3. Gün: Kapalı
4 Eylül 2017 Pazartesi Günü | Kurban Bayramı 4. Gün: Kapalı.

İDARİ İZİN ÖZEL SEKTÖRÜ KAPSIYOR MU?

Dün hükümetin ilan ettiği idari tatil sadece 657 sayılı kanuna tabii devlet memurlarını kapsamaktadır. İdari izin verildiğinde devlet memurlarının haricinde özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamaz. İdari izin bir nevi kişinin çalıştığı kurum tarafından verilen izin anlamına gelmektedir. Haliyle özel sektörün de çalışanları için idari izin kararı vermesi gerekir. Devletin aldığı bu karar onları bağlamaz. Özel sektör isterse elemanlarını söz konusu tarihlerde çalıştırabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ