Rektör Öğrencilerle Kampüse Gitti

Okunma: 2532
Burdur 29 Aralık 2016 17:04
Videoyu Aç Rektör Öğrencilerle Kampüse Gitti
A
a

Sabahın erken saatinde de öğrencilerle birlikte halk otobüsüne binen Rektör KORKMAZ, hem gece yapılan çalışmaların sonuçlarını, hem de yolculuk esnasında öğrencilerin yaşayabilecekleri sorunları yerinde görmek istedi.

Dün gece yarısı Ankara’dan gelen Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, ayağının tozuyla kampüs ve şehir güzergahlarındaki çalışmaları gece saat 04.00’a kadar yerinde incelemişti. Sabahın erken saatinde de öğrencilerle birlikte halk otobüsüne binen Rektör KORKMAZ, hem gece yapılan çalışmaların sonuçlarını, hem de yolculuk esnasında öğrencilerin yaşayabilecekleri sorunları yerinde görmek istedi.

Şehrimizde dün başlayan kar yağışı nedeniyle, tatil umudunda olan öğrencileri dinlemek üzere Burdur Öğretmenevi durağından halk otobüsüne binen Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ ve Rektör Danışmanımız Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, otobüste öğrencilerle sohbet ettiler.

Halk otobüsünün doluluğu nedeniyle ayakta yolculuk eden Rektör KORKMAZ öğrencilerin “neden tatil olmadı” sorusunu da yanıtladı. “Geçen yıl yine sınav döneminde kar nedeniyle bir günlük tatil ilan edilmesinden sonra öğrencilerimizden çok yoğun şikayet aldık. Özellikle Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğrencilerimiz ulaşım sorunu yaşamamak için otobüs ve uçak biletlerini önceden almışlardı. Maalesef bu nedenle ailelerine, sevdiklerine birkaç gün gecikmeli kavuşabilmişlerdi. Şuan için tatili gerektiren bir olumsuzlukla karşılaşmadık, sizler sınavlarınıza, derslerinize iyi çalışın. Zaten olumsuz bir durum olacak olursa geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tatil ederiz. Gece saat 4’e kadar sürekli kampüs alanında ve yolda denetim yaptık” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, İstiklal Yerleşkesine geldikten sonra Eğitim Fakültesi’nin kantininde öğrencilerle çay içti. Burada da öğrencilerle sohbet eden Rektör KORKMAZ,  öğrencilerin sıklıkla yaşadığı ulaşım problemlerini çözüme kavuşturmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini, ulaşım sorunun takipçisi olduklarını ve sıkıntı olursa da en kısa sürede çözüme kavuşturulması için üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını vurguladı.

Daha sonra öğrencilerle birlikte kampüs alanında kartopu da oynayan Rektör KORKMAZ, Öğrenci Transfer Merkezinde de incelemelerde bulundu. Transfer Merkezindeki öğrencilerin, otobüslerin çok geç geldiğini söylemesi üzerine otobüs şoförlerine bu durumu sordu. Ulaşımın hele bu soğuk günlerde aksamamasını, gereken titizliğin gösterilmesi gerektiğini belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat