Sağlık Tehditi Saçanlara Dikkat

Okunma: 2204
Burdur 9 Kasım 2016 16:13
Videoyu Aç Sağlık Tehditi Saçanlara Dikkat
A
a

Şifa ararken her türlü yolu deneyen vatandaşların, radyo – televizyon ve internet üzerinden şifalı bitki ve ürün satışı konusunda dikkatli olması gerektiğini belirten Aktar Hüseyin Dönmez, bu tür alışverişlerde en azından bilindik aktarlara danışılması gerektiğini söyledi.

Türkiye genelinde her geçen gün biraz daha yaygınlaşan internet alışverişleri konusunda vatandaşlara şifalı bitkiler konusundaki alışverişlerde sektörel uyarılarda bulunan Aktar Hüseyin Dönmez, şifa simsarlarının iyi niyeti kötüye kullanabildiklerine işaret etti. 
Şifa ararken her türlü yolu deneyen vatandaşları uyaran Aktar Hüseyin Dönmez, bilinmeyen yerlerden yapılan alışverişler sonrasında muhatap bulunamadığına işaret ederek, vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını iletti.

“ALIŞVERİŞ SONRASINDA MUHATAP BULAMIYORSUNUZ”
Vatandaşların, radyo, televizyon ve internet sitelerinden duydukları reklamlardan hareketle, çeşitli sorun ve hastalıklarına çare bulabilmek adına internetten alışverişe yöneldiklerini belirten Aktar Hüseyin Dönmez, bu konuda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.
Çoğu zaman, romatizmal rahatsızlıklar, saç gürleşmesi ve zayıflama gibi konularda internetteki şifali bitki ürün ve reklamlarının cazip şekilde sunulduğunu kaydeden Aktar Hüseyin Dönmez, alışveriş sonrasında muhatap olunacak kimsenin kalmadığına dikkat çekti.

“İLLA BİZDEN ALIN DEMİYORUZ, GÜVENDİĞİNİZ AKTARLARA DANIŞIN”
Hastalık veya rahatsızlıklarına çare arayan vatandaşları bilinçsiz internet alışverişleri konusunda uyaran Aktar Dönmez, “İnternetten veya televizyondan alışveriş yapmadan önce insanların bildiği veya güvendiği aktarlara danışması gerekiyor. Piyasada birçok aktar var, illaki bizden alışveriş yapmaları veya yapmamaları sorun değil. Ama bu işi bilen insanlara, yani bizlere danışılması önemli. Burada önemli olan, karşınızda bir muhatap bulabilmektir. Ucuza bir ürün satın aldınız, fayda görmediğiniz veya soracağınız sorularınız var ancak karşınızda kimse olmayınca sorunlarınıza çözüm bulamıyorsunuz. Bu yüzden vatandaşlarımız böyle durumlara dikkat etmeliler” diye konuştu.
Kaynak : cagdas burdur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 487 Oy (%46)

  • Daha İyi Olabilir : 287 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 291 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat