Sazak'ta Vatandaşlardan Büyük Tepki

Okunma: 8146
Bucak 11 Kasım 2016 19:46
Videoyu Aç Sazak'ta Vatandaşlardan Büyük Tepki
A
a

Bucak ilçesinin Aladdin Mahallesine bağlı Sazak bölgesi yıllardır içme suyu sıkıntısı çekmesine rağmen, Sazak mezarlığı yanına 2012 yılında Özel İdare tarafından açılan sonaj kuyusundan çıkan su Beşkonak Köyüne içme suyu verilmesi Sazak sakinleri tarafından tepkilere neden oldu.

Bucak’ın en eski yerleşim yerlerinden ve Bucak Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Aladdin Mahallesine bağlı Sazak bölgesinde onlarca ev yapılıp yerleşim yerine dönüşmesi ve mahalle konumunu olan Sazak yıllardır içme suyu sıkıntısı çekmesine rağmen, Sazak’ta açılan sondaj kuyusunun suyunun Beşkonak Köyüne içme suyu olarak verilmesi Aladdin Mahallesi ve Sazak sakinleri tarafından tepkilere neden oldu.

2012 yılında Özel İdare Müdürlüğü tarafından Sazak mezarlığı yanında açılan sondaj kuyusu suyunun Beşkonak Köyüne içme suyu verilmesine tepki gösteren mahalle sakinleri toplu imza toplayarak Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesine vermişlerdi.Dönemin Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu ve dönemin Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, vatandaşların itirazlarını haklı bularak, Özel İdare tarafından açılan sondaj kuyusunun suyunun Beşkonak Köyüne verilmesini uygun bulmayarak durdurmuşlardı.

SAZAK’IN SUYUNU BEŞKONAK KÖYÜNE KİM VERDİ?
Dört yıl aradan sonra Sazak’ta Özel İdare tarafından açılan sondaj kuyusundan çıkan suyu tekrar Beşkonak Köyüne aktarıldığını gören Sazak mahalle sakinleri tekrar bir araya gelerek imza topladılar. Pazar günü Sazak harman yerinde toplanan mahalle sakinleri Aladdin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer’i de Sazak’a çağırarak Beşkonak Köyüne verilen suyun durdurulması için imza kampanyası başlattılar.

SAZAK’IN SUYU SAZAK’A İHTİYAÇ
 Sazak’ta yaşayan sazak sakinleri “yıllardır sazak susuzluk çekiyor. Sazak’ta bulunan yaklaşık 100 hanenin hemen hemen hepsinin su aboneliği olmasına rağmen suyu yok. Sazak susuzluk çekerken, Sazak’tan Özel İdare kanalı ile açılan sondaj kuyusu suyu Beşkonak Köyüne aktarılması çok anlamsız. 2012 yılında açılan sondaj kuyusunun suyunun haklı itirazımız karşısında Beşkonak köyüne verilmesi durdurulmuştu. Biz bu sondaj kuyusu suyunun Sazak bölgesindeki evlere verilmesini beklerken, içme suyunu Bucak Belediyesi mi? Yoksa Kaymakamlık mı kimin verdiği muamma olan bu kararın bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Bucak Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Sazak’ın gerçekten içme suyuna ihtiyacı var iken nasıl oluyor da bir köye veriliyor anlam veremiyoruz” dediler.     
1000
icon
mehmet yiğit 12 Kasım 2016 01:37

1-BEŞKONAK İÇİN SU SORUNU BUCAKDAN 2006 YILINDA GİDERİLDİ (BAYA YÜKLÜ DEVLET MASRAF YAPTI) 2-2012 SU SORUNU YOK AMA BUCAKLI VATANDAŞLA AYNI FİAATDAN KULANIYOR VE ABONELERİNİN KONTROLSÜZ KULLANIMINI SONUCU BELEDİYEYE BORCU VAR BORCU VAR FAİZİ VAR 3-BEŞKONAĞA AİT PAMUCAK MAHALLESİNDE SU SAATİ HİÇ OLMAYAN EVLERİN YANİ SU PARASI (000000) 4-BEŞKONAK AİT PAMUCAKDA SU VAR BALIK YETİŞDİRECEK SUDA VAR SU BEDAVA SORANYOK BEŞKONAĞA BU SUYU MAHALLESİ OLAN PAMUCAK VERMEYECEK İTİRAZ EDECEK YADA VERMEK ZORUNDA KALACAK DALGIÇ MOTOR ÇALIŞACAK ELEKTRİK YAKACAK YİNE BEŞKONAĞA SU PAHALIYA GELECEK . SORUN VAR SUYU UCUZA İÇİMEK 5- SAZAKDAN SU ALIRSAK ÇOK UCUZA SUYU KULLANIRIZ VE BAĞ,BAHCE, SULAMA İŞLERİN DE RAHAT KULANIRIZ MANTIĞI İLE (PEKİ SAZAK,CERE,VE KURDUN ÖNÜ SUSUZ OLSADA OLUR) BİZLER UZAYDANMI GELDİK 6-ELİNİZİ VİJDANINIZA KOYUN SU (0) SORUNU OLMAYAN (ELİNDE VE PAMUCAKDA SUYU BOL OLAN KÖYÜMÜZSÜNÜZ DEVLETİN PARASINI ÇARCUR ETMENİN BİR MANTIĞI YOK) 7- Bucak ilçesine yaklaşık 13 kilomet

0 1 Cevap Yaz
osman süme 11 Kasım 2016 23:03

sazak halkını sesine kulak vererek sesimizi ulaşabileceği yerlere kısa zamanda ulaşması için gösterdiğiniz özgür medya duruşunuza bir sazak vatandaşı olarak teşekkür ederim önceki yıllarda var olan adalet ve hukukun şimdi de var olduğnu görmek vatandaş olarak haklı bir sebep olmalıdır

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 287 Oy (%44)

  • Daha İyi Olabilir : 178 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 189 Oy (%29)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat