Kapat
istanbul escort

Staj ve İstihdam İşbirliği Protokolü İmzalandı

Anasayfa
Burdur Staj ve İstihdam İşbirliği Protokolü İmzalandı
Reklam Reklam Reklam

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) önderliğinde başlatılan proje kapsamında Meslek Yüksekokulumuz Öğr. Gör. M. Mürsel ESKİCİ’nin girişimleriyle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ve BAKSİFED üyesi Antalya İş Kadınları Derneği arasında “staj ve istihdam iş birliği” protokolü imzalanmıştır. İmza töreninde Antalya İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülseren AÇAR, ANTİKAD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Avukat Fatma CEYLAN, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ali Murat ALPARSLAN, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet UYUMAZ, Meslek Yüksekokulumuz Öğr. Gör. M. Mürsel ESKİCİ, Üniversitemiz Kariyer İzleme ve Geliştirme Sistemi Koordinatörü Öğr. Gör. Veysel DAL hazır bulunmuştur.

İş birliği protokolü Antalya, Isparta, Burdur bölgesinde faaliyet gösteren BAKSİFED bünyesindeki 13 dernek ve bu derneklere bağlı yaklaşık 860’ı aşkın işletmeyi kapsamaktadır. ANTİKAD’ın projesiyle oluşturulan MAKÜ ve iş dünyası iş birliği çerçevesinde Üniversitemize bağlı Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerimize Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’na bağlı işletmelerde İşbaşında eğitim, mesleğe hazırlanma, kendini geliştirme, zorunlu staj ve tam zamanlı iş bulabilme imkanları sağlanacaktır. Ayrıca iş dünyasının stajyer ve tam zamanlı çalışan istihdam etmelerine yönelik proje Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Kariyer Geliştirme ve İzleme Sistemi (KARGİS) üzerinden etkin ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek federasyon üyelerinin işgücü ihtiyacının etkin ve hızlı şekilde karşılanması hedeflenmektedir.

İş birliği protokolü ile oluşacak iletişim gücü sayesinde işverenlerin iş gücünden beklenti ve talepleri tespit edilerek Yükseköğrenimin gereksinimleri ve donanımları (ders içeriği, yeni bölüm programların açılması, vb uygulamalar) güncellenerek işverenin talebine göre şekillendirilmesi, ayrıca istihdamın artırılması ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Daha önce “İş hayatında başarılı olmanın ipuçları” başlıklı meslek yüksekokulları projesiyle de üniversitemiz birimlerine destek olan, “staj ve istihdam” iş birliğiyle üniversitemize desteklerini sürdüren ANTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülseren AÇAR’a gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Reklam Reklam Reklam