Süleyman Faki Basın Açıklaması Yaptı

Okunma: 1698
Burdur 3 Kasım 2016 10:58
Videoyu Aç Süleyman Faki Basın Açıklaması Yaptı
A
a

AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki Basın Açıklaması Yaptı.

  Ak Parti Belediye Meclis grubu 2 Kasım 2016 Burdur Belediye Meclis toplantısına,  Adliye Caddesinin isminin Prof. Dr. Necmettin Erbakan olarak değiştirilmesi yönünde daha önce komisyona gönderilen teklifinin  kabul edileceği beklentisi içinde  gelmiştir. MHP Belediye Meclis üyelerinin desteğine rağmen CHP Belediye Meclis üyelerinin kabul etmemeleri (çekimser) nedeniyle nitelilikli çoğunluk ( 3/2 )  sağlanamamış ve Ak Partinin önerisi, maalesef  Belediye Meclis'imizden geçmemiştir.
Belediye Başkanı, Belediye meclisinin önceki toplantısında Ak Parti'nin teklifini komisyona gönderirken "ömrünün son 3 senesini tutsak geçiren rahmetli Erbakan hocamıza da belki bir ahde vefa  olabilir" diyerek olumlu bulan, her yerde ve her platformda herkesin belediye başkanı olarak kendisini  tanıtan ve katılımcı bir belediye yönetimi sağladığını savunan  söylemleriyle de çelişerek  tek taraflı  kararlarla popülizm  yapmaya başlamıştır. 
  Ak Parti Meclis grubu ikinci oturumda,  NATO Çevre yoluna Prof Dr. Necmettin Erbakan adının verilmesini önermelerine rağmen yine CHP Meclis üyeleri tarafından kabul görmemiştir. 
  MHP Belediye Meclis üyelerinin de merhum Alparslan Türkeş isminin bir caddeye verilmesi önerisi,  Ak parti grubunun desteğine rağmen yine Belediye meclisinde kabul edilmemiştir. 
  Aynı şekilde Ak Parti  grubunun  "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet meydanı"  teklifi de,  Belediye Başkan Vekili Arif Pak'ın "meydan ismimizi değiştireceğiz" şeklinde basında çıkan haberlerin aksine   yine meclisten kabul görmemiştir. 
Siyasi hoşgörü ve Burdur' luların beklentisi, Ali Kemal Erdem Bulvarının (Tefenni Yeşilova Yolu) Bülent Ecevit Bulvarı olarak değiştirilmesinde gösterilen duyarlılığın diğer partilerin tekliflerine ve önerdikleri isimlere de gösterilmesiydi.  
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat