FLAŞ HABER saat

Talay Ticaret'ten Yeni Mısır Silaj Makinası

Okunma: 1915
Bucak 21 Ekim 2016 13:33
Videoyu Aç Talay Ticaret'ten Yeni Mısır Silaj Makinası
A
a

Tarımsal faaliyetlerde çiftçilere büyük kolaylık sağlayan makinaların satış, servis ve yedek parça hizmetini bölge halkına Bucak Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan Talay Ticaret Tarım Market sunuyor. Makina ve ekipmanlarda performans, verimlilik ve kaliteyi bir araya getirerek hizmet veren firma, ayrıca yedek parça ve servis hizmeti de veriyor.

Burdur ve Burdur’un en büyük ilçesi olan Bucak, tarım ve hayvancılık alanında her geçen gün ilerliyor. Bölge olarak ciddi oranda mısır ekim dikim alanına sahip Bucak’ta ise bugün paksan makinalarının Türkiye için özel olarak ürettiği mısır silaj makineleri tanıtımı yapıldı. Çavdır, Gölhisar, Kemer ve birçok ilçeden de üreticiler düzenlenen Tarla gününde buluşarak mısır silajı yapmaya yarayan makine ve ekipmanları yakından görerek inceleme fırsatı buldu.

Mısır Silaj makinası tanımında konuşan Talay Ticaret İşletme Sahibi Mustafa Nahit Talay, Mısır Silajının besin değeri olarak hayvancılık yapan üreticilere ciddi oranda verim sağladığını söyleyerek silajın önemine değindi. Mustafa Nahit Talay, mısır silajı için çiftçiye büyük kolaylık sağlayacak olan makine hakkında da bilgi vererek, tanıtımını yaptıkları makinenin diğer makinelerden farklı 4 ayrı özelliğe sahip olduğunu vurguladı. Talay, 2017 sezonunda bu makinenin satışını yapacaklarını, ayrıca işletmesinde firmanın bölge bayisi olarak yedek parça ve servis hizmeti de vereceğini aktardı.

Daha önce mısır silajı yapılırken üreticinin hem zaman kaybettiğini hem de ürünün büyük bir kısmının zayi olduğunu söyleyen İşletme Sahibi Mustafa Nahit Talay, makine ile ilgili bekledikleri talepleri de aktardı. Paksan Makineleri Genel Müdürü Serdar Can, firmanın ürettiği makinalar ve özellikleri hakkında konuştu. Tanıtım gününe katılan Korkuteli İlçesinden Durmuş Ali Kemerci de daha eski makinelerde zaiyatın fazla olduğunu, yeni üretilen makinelerle her şeyin daha kolay ve kısa zamanda yapılabildiğini söyledi. 
1000
icon
Mehmet ali alagöz 22 Ekim 2016 07:14

Talay ticaret güzel ilçemize kazandırdığı yeni Mısır Sıla'yı ile ilgili tarım makinası süper... Mustafa Nahit Talayı kutluyoruz. Çalışma ve başarıları daim olsun....

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 283 Oy (%44)

  • Daha İyi Olabilir : 178 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 187 Oy (%29)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat