Tapuda Sıramatik Dönemi

Okunma: 3569
Bucak 2 Kasım 2016 16:26
Videoyu Aç Tapuda Sıramatik Dönemi
A
a

Bucak İlçe Tapu Müdürlüğünde vatandaşların vakit kaybını en aza indirmek için sıramatik sistemine geçildi.

Bucak Tapu Müdürü Özcan Taşçılar kurulan sıramatik sistemi ile tapuda kalite yönetiminin artırıldığını ve vatandaşların işlem sürelerinin en aza indirildiğini söyledi.

Taşçılar, sıramatik sistemi ile daha şeffaf bir devlet anlayışını getirildiğini vurgulayarak, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yaygın olarak bankalarda kullanılan sıramatik sistemini, ön başvuru olarak kullanmayı tasarlayarak kurulumunu yaptı. Bucak Tapu Müdürlüğümüze ise kurulan sıramatik sistemi ile vatandaşlarımızın bekleme sürelerini en aza indirdik. Sıramatik sistemi günümüzde en çok bankalarda yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Biz bunu ön başvuru olarak kullanmayı tasarladık ve bu şekilde kurulumunu yaptık. Bu sistemde 2 tane bankomuz var. Bir bankomuz akitli ve akitsiz tescil işlemlerini yapıyor yani alım-satım ipotek gibi işlemler yapıyor, diğer bankomuz ise sadece bilgi-belge işlemlerini karşılıyor. Vatandaş geliyor dışarıdan TC numarası ile girişini yapıp sırasını alıyor. Vatandaş oturma bölümünde oturarak dışarıda bulunan ön başvuru ekranında da sırasını takip edebiliyor. Bu sistem ile vatandaş içerde hangi memurun işlem yaptığını da bilmiyor. Buda daha şeffaf bir devlet anlayışını getiriyor. Böylece bazı olumsuzluklar da ortadan kalkmış oluyor. Vatandaş kendine ne zaman sıra geleceğini bildiği için bu uygulamadan oldukça memnun. Bizim de işlem sürecimiz daha da hızlandı” dedi.

Vatandaşlar ise sıramatik sistemin getirdiği işlem hızından olduklarını, adaletli bir şekilde herkesin sırasına göre hızlı bir şekilde işlemlerinin yapıldığını belirterek yetkilerle teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 138 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat