Taşsız Tarla, Bol Verim!

Okunma: 1886
Burdur 22 Ekim 2016 16:50
Videoyu Aç Taşsız Tarla, Bol Verim!
A
a

Burdur Ziraat Odası Başkanlığı tarafından kazandırılan taş toplama makineleri ile taşlı araziler daha verimli hale getiriliyor.

  Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, çiftçiye yönelik hizmetlerine hız kazandırdı. Masa başında çalışmaktan ziyade sürekli sahada çiftçiler ile beraber olan Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, projelerine hız kesmeden devam ediyor. Burdur Ziraat Odası, ‘Taşsız tarla, bol verim projesini’ Burdur Merkez Taşkapı Köyü’nde uygulamaya koydu.

  Mülkiyeti Burdur Ziraat Odası Başkanlığı’na ait traktör ve taş toplama makinası taşlı arazilerin taşlarını toplayarak daha verimli hale gelmesine vesile oluyor. Saati 70 TL’den çalışan makinenin tüm Burdurlu çiftçilerin emrinde olduğunu söyleyen Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, “Biz ülke ekonomisine katkı olsun, çiftçimiz daha fazla verim elde etsin diye böyle bir projemizi başlattık. Bu kapsamda odamıza 2 tane taş toplama makinesi aldık. Verimin artması ile birlikte ekonomimizde güçlenecektir. Bu anlamda yaptığımız için önemi çok büyüktür. Bu tür hizmetleri çiftçimiz hak ediyor. Çünkü çiftçimize yapılan hizmet kutsaldır. Biz çalışmalarımı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Çiftçilerimizin örgütlü gücü olan Burdur Ziraat Odası olarak en güzel hizmeti nasıl yapabileceksek şu anda olduğu gibi masa başında değil sahada icraatla, uygulayarak yerine getiriyoruz. Aynı zaman Ziraat Mühendisi olmamdan dolayı ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti de veriyorum. Çalışmalar bu şekilde olmalı lafta kalmamalı, icraatla bizzat sahada yapılmalı, sahada yapılan hizmetten de yerinde görerek çiftçimiz, memnun mu? Değil mi? Öğrenme fırsatımız oluyor. Kısacası 10 yıllık bir sürede Burdur’da taşsız tarla koymayacağız” dedi.

 ÇİFTÇİLER MEMNUN

  Taşkapı Köyü’nden Ali Akbaş, “Ziraat Odası delegesiyim, odamızın verdiği hizmetlerden çok memnunuz. Başkanımızdan ve yönetim kurulu üyemizden Allah bin kere razı olsun. Taşlı arazilerimizin taşları toplanarak daha verimli hale getiriliyor” diye konuştu. Fikret Gümüş isimli bir başka çiftçi ise, “Köyde 10 dönüm taşlı arazim var. Her yıl sürüyorum. Her defasında pullukların bıçakları zarar görüyor. Daha da önemlisi az verimli olan arazimiz daha da verimli hale getiriliyor. Burdur Ziraat Odamızın hizmetlerinden çok çok memnunuz” şeklinde konuştu. Ramazan Akça isimli çiftçi de özellikle taş toplama fiyatının özel şirketlerde daha yüksek olduğuna dikkat çekti. Düşük fiyatla yüksek verim sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarına vurgu yaptı.
Kaynak : cagdasburdur.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 103 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat