Kapat

Tefenni Ak Parti Belediye Başkanı Adayı Süleyman Başer ‘in 1 ve 2 Aşama Projeleri

Anasayfa
Burdur Tefenni Ak Parti Belediye Başkanı Adayı Süleyman Başer ‘in 1 ve 2 Aşama Projeleri
Reklam Reklam

31 Mart seçimlerini günler kala Tefenni Belediye Başkanı Adayları projelerini sosyal medya hesaplarından açıklamayı sürdürüyor.

MHP’nin Belediye Başkanı Adayı Ümit Alagöz, projelerini daha önceleri açıklamaya başlamıştı. Ak Parti Adayı Süleyman Beşer Proje ve Aday Tanıtım toplantısından sonra seçim çalışmalarını ağırlık vererek ilk 5 projesini videolu anlatım ile paylaştı. 28 proje ürettiklerini açıklayan Süleyman Başer,İlk 5 projesi ağırlıklı olarak hayvancılık, tarım ve enerji üzerine kurulu olduğu gözlendi.

İŞTE İLK 5 PROJE

– Mega Sulama Projesi – Kurulacak 2 Megawatt’lık enerji üretecek güneş enerjisi yatırımıyla hem kendi elektriğimizi üreteceğiz hemde satışını yaparak Belediyemize gelir elde edeceğiz. Tefenni çiftçisine saati 5 TL’den elektrik vererek rahatlatacağız
– Kapalı Devre Sulama Sistemi hayata geçirilecek
-Seracılığı geliştirme ve cins sayısını artırmak, seracılığa teşvik etmek
-Salça fabrikasının kurulması sağlanacak
-Devam eden Hal Projesinin kapasitesinin artırılması
-Mandıra, Yem Fabrikası, Mısır Kurutma Tesisi kurulması

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Süleyman Başer projelerinin ikinci aşaması , hayali değil, hayati projelerle geliyoruz diyerek projelerini sıraladı.

1- Rezene ve diğer hububat ürünlerini kendimiz eleyip tasnif edip paketleyerek, pazarlıyacağız.

2- Eski Zirai Donatım Kurumunun yanına tahsis edilen Küçük Sanayi Sitesini merkezi hükümet ile işbirliği yaparak en kısada sürede yapılması için geliyoruz.

3-Küçük ve Büyük Hayvancılığı desleklemek amaçlı tarıma dayalı ihtisas organize sanayi kurulmasına sağlıyacağız.

4-Fethiye Karayolu üzerine gidişli gelişli belediyeye ait 2 adet akaryakıt istasyonu kurmaya ve istihtam yaratmak ve gelir amaçlı projemizi hayata geçireceğiz.

5-Kızlarımızn kadınlarımızn el emeklerini değerlendirerek katma değer katacağız, Kurulacak el sanatları ve yöresel pazarımızda satışını sağlıyacağız.Tarhanamızı, eriştemizi, turşumuzu,ekşimizi paketlemesine sağlıyarak dünya markası yaratmaya çalışacağız.

6- Su hayattır diyerek vatandaşlarımızn kullandığı içme suyunun ilk 5 tonundan ücret almıyacağız dedi.
Tefenni haber

Reklam Reklam Reklam