Tefenni Belediye başkanı Ümit Alagöz yol çalışmaları hakkında bilgi verdi

Okunma: 2564
Tefenni 6 Kasım 2016 11:22
Videoyu Aç Tefenni Belediye başkanı Ümit Alagöz yol çalışmaları hakkında bilgi verdi
A
a

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, alt yapı çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı ve yeni yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Tefenni'de alt yapı çalışmalarında sona gelindi. Bozulan yollar yeniden yapılıyor. Daha önce anayolları beton yol ile kaplayan belediye, ara sokakları sıcak asfalt ile kaplıyor. Konu ile bir açıkla yapan Tefenni Belediye başkanı Ümit Alagöz şunları söyledi.

Göreve geldiğimizde devraldığımız Kanalizasyon altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından başladığımız İçme suyu isale hatlarımızın yenileme çalışmalarında da sona gelmiş bulunmaktayız. Devam eden altyapı çalışmaları boyunca Belediye imkanlarımız nispetince halkımızı toz ve çamurdan kurtarmak amacıyla bozulan yollarımızda rotmiks, kilit parke ve beton yol çalışmaları yaparak yaşamış olduğumuz zorlukların önüne geçmeye çalıştık.

2 buçuk yıllık bu zaman zarfında hem alt hemde üstyapı çalışmalarımızı her daim aynı anda yürüterek siz kıymetli halkımızın huzur ve refahını ön planda tutmaya gayret gösterdik. Bugün geldiğimiz noktada Kanalizasyon alt yapı çalışmaları %100, İçme suyu hatlarını yenileme çalışmalarımız ise %90 tamamlanmış bulunmaktadır. Yani altyapı çalışmalarımızda artık son aşamaya gelinmiş ve kimi yerlerde bozulan yollarımızı onararak, kimi yerlerde yeni yollar açarak, yol ve çevre düzenlemesi kısmına geçmiş bulunmaktayız. Bugüne kadar ki süreçte bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen ve bizleri her durumda anlayışla karşılayan Yaşlısından gencine, öğrencisinden velisine kadar Tefenni Sevdalısı tüm halkımıza vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özürlerimi bildiriyor anlayışılarından dolayı birkez daha teşekkür ediyorum.

Yol ve çevre düzenlemesi çalışmalarımızda daha önce kilit parke ve Beton yol uygularımız olmuştu lakin bu yola ilk çıktığımız zaman vermiş olduğumuz sıcak asfalt sözümüzü unutmadık. Bugün İlçe hastanemiz Acil girişi önünde ve Pazar Mahallesi Pazar sokakta ilk Sıcak Asfalt uygulamamızın denemesini yapmış bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte altyapısı %100 tamamlanan tüm yerleşim alanlarımızda yol ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlayacağımızın müjdesini veriyor, herşeyin en güzelini hakeden İlçemiz için Yol ve Çevre düzenlemesi çalışmalarımızın startını veriyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olması dileklerimle saygı ve şükranlarımı sunuyorum. dedi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 147 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 109 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat