ULUSLARARASI YATIRIMCI,BURDUR'DAKİ YATIRIMINI BÜYÜTME KARARI ALDI

Okunma: 3641
Burdur 24 Kasım 2016 09:17
Videoyu Aç ULUSLARARASI YATIRIMCI,BURDUR'DAKİ YATIRIMINI BÜYÜTME KARARI ALDI
A
a

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak EURODRİP firmasının Burdur'da yatırımlarını büyütme kararı aldığını bildirdi.

   Milletvekili Özçelik yaptığı açıklamada Burdur OSB'de 20 bin metrekare açık ve 6 bin metrekare kapalı alanda 120 tam zamanlı çalışan EURODRİP firmasnın büyüme kararı aldığını ifade etti. Özçelik açıklamasında "20 ülkeye ihracat yapan damla sulama fabrikası EURODRİP,taşeron çalışanları,taşımada nakliyeciler,yan sanayi,tedarikçilerle Burdur'da 300 kişiye direkt ve dolaylı iş imkanı sağlamaktadır. Böyle bir firmanın Burdur'da büyüme kararı alması ve yatırmlarını Burdur'a kaydırması bizleri sevindirmiştir" dedi.

Özçelik açıklamasında "Avrupa'nın lider damla sulama markası olan ve 60 ülkede satış ağı bulunan EURODRİP, Burdur'da ki fabrikanın genişlemesi ve üretimin arttırılması için İlin Milletvekili olarak her türlü desteği veriyoruz.İstiyoruz ki üretim artsın ülkemiz kazansın,istihdam artsın Burdurlu hemşehrilerimiz iş alanı bulsun" ifadelerini kullandı.

Eurodrip firmasının üretimini % 30 arttırma kararı aldığını ve Eylül 2016'da ilk olarak 2 milyon dolarlık ilave yatırıma başladığını hatırlayan Özçelik sözlerini, "20-30 Milyon TL'ye kadar yatırım miktarı kullanılacaktır. 2017'nin ilk aylarında yatırım alanı ve istihdamında artışa gidilecektir.Ak Parti Hükümetimizin uluslarası yatırımcıların önündeki engelleri kaldırmak ve teşvikler vererek Türkiye'nin "Yatırım Yapılacak Ülkeler" arasında etkin olması amaçlanmaktadır. İlimizde bu şekilde bir yatırım kararı alan EURODRİP Firması Türkiye yetkililerine, Burdur'da ki Genel Müdür ve yöneticilerine Teşekkür Ediyorum. Her zaman desteklerimizle yanlarında olduğumuzu ifade ediyor,Burdurlular adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat