Vali MÜSİAD İl Temsilciliğinin Programına Katıldı

Okunma: 1891
Burdur 13 Ekim 2016 10:06
Videoyu Aç Vali MÜSİAD İl Temsilciliğinin Programına Katıldı
A
a

Vali Şerif Yılmaz, MÜSİAD Burdur İl Temsilciliği tarafından Grand Özeren Otelde düzenlenen programa katıldı.

   MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın İlimiz programı kapsamında, MÜSİAD Burdur İl Temsilciliği tarafından düzenlenen programa Vali Şerif Yılmaz, C. Başsavcısı Sadi Doğan, Rektör Adem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Genel Sekreter Servet Olpak, MÜSİAD’ın Genel Merkez Yöneticileri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, İş Adamları, MÜSİAD’ın çevre illerinden gelen temsilci ve üyeleri katıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

  MÜSİAD tanıtım videosunun izlenmesinin ardından, MÜSİAD İl Temsilcisi İbrahim Ekici tarafından açılış konuşması yapıldı. İl temsilciliği görevine yeni başlayan Ekici konuşmasının başında katılımları dolayısıyla tüm misafirlere teşekkür etti. Genel Başkanı Burdurlu olan önde gelen bir sivil toplum kuruluşunun, Burdur ilinde daha örgütlenmeye yeni başlayacak olmasından dolayı en azından kendimi çek etmem gerektiğini düşünüyorum diyen Başkan Ekici, MÜSİAD’ı Burdur’da daha etkin hale getirmek için ve şube olması için gerekli çalışmaları yapacağını belirtti. İl Temsilcisi Ekici’nin konuşmasının ardından MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak toplantıya katılanlara MÜSİAD’ın bugüne kadarki yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, MÜSİAD’ın yapısı ve faaliyetleriyle ilgili yurt dışında yaptığı çalışmalarla ilgili programa katılanları bilgilendirdi. Konuşmasının sonunda programa katılanların sorularını yanıtladı. Programın sonunda Vali Yılmaz bir konuşma yaptı. Vali Yılmaz yaptığı konuşmada; “Bugün gün boyunca en azından Burdur da yetişmiş Burdur’un evladı ve bugün gerek ülkemizde, gerekse ülkemiz dışında Türk diasporasını oluşturmak için ülke ülke dolaşan bir hemşehrimize üniversitemiz tarafından ‘marifet iltifata tabidir’ düsturu ile fahri doktora unvanı verildi. Bunun programı yapıldı. İkinci olarakta bugün MÜSİAD’ın ilimizde yapılanması ile ilgili bir fırsat bu fırsatı sizlerle beraber paylaştı. O nedenle kendilerine teşekkür ediyorum. Daha önceki görev yaptığımız yerlerde de bir takım çalışmaları beraber gerçekleştirmiştik. Onun için soru sorarken de iş adamlarımızın sadece dernek üyeliğimi olacak? Veyahut bize bunun katkısı faydası ne olacak? Buraya girdiğimiz zaman sadece bizden sadece para mı isteyeceksiniz? Bu ülkede geçmiş dönemde yaşadık.

   İnsanlardan sadece para almak için üye yaptıkları, bu insanları sömürmek için üye yapılmaya zorlandığını maalesef yaşadık. Kötü örneklerde de var. Onun için insanların özellikle 15 Temmuz sonrasında hem üyelik, hem de kaynak ve para verme konusunda bir takım şüpheler oldu. Bunda haksız da değil insanlarımız. Bu gün teröre finans kaynağı olarak işlem yaptığımız ki belki bir kısım insanlarımız sadece inançları gereği o parayı verdi. Belki bir kısmı bilerek bu teröre destek verdi. Ama neticede insanların o duyguları istismar edildi. Onun için burada yasal zemin içerisinde hem hukuk hem vicdanen rahat bir şekilde bu görevleri ve hizmetleri yapacak iş adamlarımız ile beraber zorlama olmadan gönül huzuru ve rahatlığı ile tehdit edilmeden, şantaj yapılmadan kendi hür iradesi ile özellikle yurt dışı teşkilatlarını ben çok önemsedim. Gerçekten gurur duydum. Çünkü yurt dışına çıktığınız zaman bugün Türkiye aleyhine çalışan düne kadar çoğumuzun destek verdiği, para verdiği kişiler bugün Türkiye aleyhine, bu milletin aleyhine bu ümmetin aleyhine çalışıyor. Öyle zor bir dönemde çıkıp bayrağı alıp ülke ülke dolaşmak her baba yiğidin harcı değil. Bu gün Türkiye sınırları içerisinde biraz önce ifade edildi. Ülkemizin her köşesinde şube açıp bu birlikteliği sağlayacak o hamuru oluşturmak her baba yiğidin harcı değil. Bu gün bunu yaptığından dolayı sadece hedef haline gelen insanlar var, Şehit olanlar var. Allahtan rahmet diliyorum. Bu ülkenin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine katkı verecek her türlü sivil toplum örgütlerinin aktif olarak bu ülkede bulunması gerekiyor. Onun için bu sivil toplum örgütlerinin kendi milli değerlerimize, kendi milli duruşumuzu sergileyecek yapılara ihtiyaçlarımızın olduğunu, bunun için belki fedakarlıksa, dediğiniz gibi kamu da çalışanlarda fedakarlık yapıyor ama; iş adamlarımızın da fedakarlık yapması gerekiyorsa yapmamız gerekiyor çünkü eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı bu gün sizin fabrikaların hiçbir değeri yoktu.

   Hiç birisi yoktu. Bu gün belki Güneydoğu yoktu. Bugün belki çoğumuz yoktuk. Hazırda bulunan, huzurda bulunan insanlarımızın çoğu yoktu. Onun için ülkeye sahip olmak adına yapılması gereken çalışmada herkes elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi. Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Vali Yılmaz Adına MÜSİAD Tarafından İstanbu’lda dikilen 30 adet fidanının sertifikasını Vali Yılmaz’a takdim etti. Burdur İl Temsilcisi Ekici tarafından Genel Başkan Nail Olpak’a anmalık takdimi sonrası hatıra fotoğrafı çekildikten sonra program sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat