Vali Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Okunma: 1501
Burdur 23 Kasım 2016 14:37
Videoyu Aç Vali Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
A
a

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 tarihi dolayısıyla, 1981 yılından itibaren 24 Kasım’da Öğretmenler gününü kutluyoruz. Bu özel gün vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyorum.

Öğretmenlik mesleği, ülkemizde saygınlığı en yüksek mesleklerin başında gelmektedir. Bizlerin en kıymetli varlığı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve onları yarınlara hazırlayan Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır.

 

Ülkemizin dört bir yanında, şehirlerinden, köylerine kadar, vazifelerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimize de, kalkınmanın ve küresel rekabette başarılı olma yolunun eğitimden geçtiği günümüzde büyük sorumluluklar düşmektedir.

Öğretmenlerimizin bu bilinçle, yetiştirecekleri çocuklarımız, Atatürk’ün göstermiş olduğu muassır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda, yarınlarımızın da teminatı olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize  sağlıklı, mutlu ve başarılı yarınlar diliyor, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat