Vali Yılmaz'dan Askeri Sevkiyat Açıklaması

Okunma: 2211
Burdur 6 Ekim 2016 16:11
Videoyu Aç Vali Yılmaz'dan Askeri Sevkiyat Açıklaması
A
a

FETÖ terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası alınan karar doğrultusunda Ankara'dan bazı birlikerin taşınma süreciyle ilgili Burdur'a taşınmasına karar verilen Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığına bağlı bir takım unsurların taşınmasıyla ilgili Burdur'a intikaller başladı.

Vali Şerif Yılmaz Burdur'a taşınan askeri birleklerle ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Vali Yılmaz yaptığı açıklamada; “Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz darbe kalkışması sonucunda Ankara'da konuşlu bulunan birtakım askeri birliklerin, Ankara dışına gönderilmesiyle ilgili verilen karardan sonra, bugün itibarıyla de Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığına bağlı bir takım unsurlar ilimize intikal etmeye başlamıştır. İlk gelen ekip bugün itibariyle 10'u tekerlekli olmak üzere, 43 zırhlı muharebe aracı ve zırhlı personel taşıyıcı araçlar bugün itibariyla ilimize intikal etti. Bunlar şuan itibarıyla 58. Piyade Alay Komutanlığımızın Binbaşı Maruf Kışlasında konuşlanmaya başladılar. Bu süreç bugün itibariyle araçlarla beraber başladı, diğer malzemelerin, personelin intikali belli bir süre daha devam edecek. Burada asıl olan bizim mevcut kışlamızın kullanılmasıdır. Mevcut kışlamıza yapılacak olan ilavelerle beraber bir takım eksiklikler var, ilave ihtiyaç duyulan eksikliklerin tamamlanması ile beraber, nihayetinde bugün itibariyle 300'e yakın personelin ve sayısını tam söyliyemiyorum ama Türkiye'de tek zırhlı birliklerin, zırhlı personel taşıyıcıların eğitimin görüleceği bir kışla olacak. Bizim mevcut Piyade Alayımıza ilave olarak.”
 
Bunun yanında da ileriki süreçte, yeni askeri birliklerin gelmesiyle ilgili yeni değerlendirme yapılabilir. Ama bugün itibariyle bu söz konusu değil. Yapılan görüşmelerimizde, Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde de bu sürecin devam edeceği ilerdeki durumların tekrar değerlendirilip askeri birliklerin yer değişikliği ile ilgili ilave unsurların da ilimize intikal edebileceği ifade edilmiştir. Hayırlı olsun diyorum. Zaten ilimiz daha önce malüm tugay seviyesinde askeri birliğimiz vardı, eğitim tugayımız vardı. Özellikle bedelli askerliğin yapıldığı bir il olarak Türkiye'de bilinen bir askeri birliğimiz vardı. Bedelli askerlik statü değişikliğinden sonra belki bizim bir miktar askeri personelle ilgili azalma olmuştu. Ama yeni durumla beraber ilimizde yeni bir hareket, yeni bir ivme başlayacaktır. Hayırlı olsun diyorum. Burdurumuza hayırlı olsun, Devletimize hayırlı olsun, milletimize hayırlı olsun." diyerek konuşmasını tamamladı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat