Vali Yılmaz ve Hanımefendi Hilal Yılmaz ev sahipliğinde

Okunma: 551
Burdur 31 Ekim 2016 09:01
Videoyu Aç Vali Yılmaz ve Hanımefendi Hilal Yılmaz ev sahipliğinde
A
a

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programlar, Vali Şerif Yılmaz ve Hanımefendi Hilal Yılmaz ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ile devam etti.

  Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunda Vali Yılmaz ve Hanımefendi Yılmaz ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna Milletvekili Mehmet Göker, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Yüce, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Eski Burdur Milletvekilleri, eski Belediye Başkanları, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Genel Meclisi Muzaffer Bağcı, İlçe Belediye Başkanları, Genel Sekreter Servet Olpak, Siyasi Parti İl Başkanları, Daire Müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, muhtarlar, sevgi evlerinde kalan çocuklar ve huzurevi sakinleri katıldı.
  
  Düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda Vali Yılmaz ve Hanımefendi salonu dolaşarak tüm misafirlerin tek tek Cumhuriyet Bayramlarını kutladılar.

  Resepsiyonun sonunda bir konuşma yapan Vali Yılmaz katılımları dolayısıyla herkese teşekkür etti.

  
Vali Yılmaz konuşmasının devamında; bugün 93 yıllık Cumhuriyetin çocukları olarak tarihten aldığımız misyon ve tarihin bize bıraktığı bu mirası gelecek kuşaklara nasıl biz devir almışsak, devir etmenin çabası ve gayreti içerisinde ve özellikle ülkemizin dört bir yanında yapılan kuşatmaya rağmen ayakta durmaya ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.
  Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin her kademesinde olduğu gibi Türkiye'de yaşayan bütün vatandaşlarımızın da aynı duygu ve düşünce içerisinde olduğunu görmek bizlere geleceğe daha güvenli bakma adına çok daha büyük ümitler vermekte. Ama ne yazık ki yine bugün üç şehidimiz var Çukurca'da PKK terör örgütü tarafından üç canımız şehit edildi. Yaralılarımız var. 15 temmuz darbe girişiminden önce silahları susturun diye PKK'ya talimat gidiyor, ne zaman ki darbe başarısız oluyor, 15 Temmuz’dan üç gün sonra tekrar silahlı eyleme başlayın diye talimat veriliyor. İşte bizim bir arada olmamızı, birbirimize kenetlenmemizi, birbirimize karşı saygılı olmamızı gerektiren en önemli hususlardan bir tanesi bu hain yapılardır. Bugün ayrılmaya ayrışmaya gerek yok. Bugün bir olma zamanı, diri olma zamanıdır. Bugün ülkemizi bölüp parçalayarak, birilerine peşkeş çekmeye çalışanlar var. Birileri tarafından 100 yıl sonra coğrafyamızda yeniden haritalar çizilmeye çalışılıyor bu aşamada da ülkemizin içinde birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi kast edenler olduğunu hiç bir zaman unutmamamız lazım.
  
   Bugün siyasi parti genel başkan yardımcısına hangi sebeple olursa olsun silahla saldırı yapılması hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir husus. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu coğrafyaya geldiğimiz günden bu güne nice devletler kurmuş, nice beylikler kurmuş, gelenek görenekleri olan bir toplumuz. Bu coğrafyada bu tecrübeyle beraber bizim özellikle birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece yedi düvelde gelse dün Çanakkale'de, dün Dumlupınar'da Sakarya'da nasıl mücadele etmişsek ki o zaman içinde bulunduğumuz şartları düşündüğümüzde düşmanın silahına cevap verecek ne teknik donanımımız, ne de gücümüz vardı. Ama bu millet bağımsızlığını ve düşman emri altında yaşamayı zül kabul ettiği için bağımsızlığına kasteden ne varsa canı pahasına bunun karşısında durduğu gibi, 15 Temmuz'da da durdu. Yine 30 yılı aşan süreden beri PKK terör örgütü karşısında da durmaya devam ediyor, yaptığımız mücadelelerde nice Şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Şu anda aramızda bulunan annelerimiz var, kardeşlerimiz, bacılarımız, evlatlarımız var Şehitlerimizden bize emanet. Canlarımız pahasına bu toprakları savunmak hepimizin boynunun borcudur. Onun için diyorum ki Cumhuriyet tekdir. Cumhuriyet Bayramı tekdir. Cumhuriyetin Devleti tekdir. Cumhuriyetin kutlamaları da tek olacaktır. Biz bir sebep bulur başka bir sebep yaratabiliriz. Evimizin için de herkes bir şey bulabilir. Anasıyla babası, babasıyla çocukları ayrı düşünebilir. Ama siz aileyi ortadan kaldırırsanız. Devletiniz kalmaz. Ama siz milli değerlerimizi ayrıştırırsanız ortada devlet kalmaz aslolan bu milli ve dini günlerde bayramlarımızda birlik beraberlik içerisinde olma zamanıdır. Bunu sağlayacak olan çimentolardır. Bu çimentonun içine su katarsanız. Bu yapı bir daha sağlam kalmaz.

    Ben katılımlarınızdan dolayı hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Nice bayramlarda nice yıl dönümlerinde birlik ve berberlik içerisinde, ülkemiz toprakları içinde, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanmasını diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat