Vekil Özçelik'ten Hızlı Tren Atağı

Okunma: 2020
Burdur 10 Ekim 2016 16:33
Videoyu Aç Vekil Özçelik'ten Hızlı Tren Atağı
A
a

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın, Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt ve Strateji Daire Başkanı Mehmet Altınsoy'u ziyaret ederek Burdur ilindeki demiryolu çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Burdur-İzmir arasında çalışan Göller Ekspresinin tekrar seferlere başlayıp başlaması konusunda olumlu görüşünü belirten Özçelik, "Burdur ve Isparta'dan hızlı tren devreye girinceye kadar seferlerin başlamasını talep ediyoruz. Böylece vatandaşlarımızın ulaşımda alternatif bir yola daha kavuşmasını istiyoruz"ifadelerini kullandı.

Son olarak Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ile makamında görüşen Milletvekili Özçelik, Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Bucak-Antalya  güzergahında hizmet verecek olan Hızlı Tren çalımalarının hangi safhada olduğu hakkında bilgi alırken, hızlı tren projesinin bir an önce tamamlanması konusunda vatandaşların yoğun talebi olduğunu Genel Müdür Apaydın'a iletti.

Öte yandan Hızlı Tren İstasyonu yapılıncaya kadar Burdur Şehir içi rayların durması görüşünde ortak noktada buluşan  Genel Müdür Apaydın ve Milletvekili Özçelik,Menderes Mahallesi Arabalı Alt Geçit için geçen yıllarda hazırlanan projenin yatırım programına alınarak, ödenek ayrılması konusunda mutabakata vardı.

Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün altındaki DDY ait 372 Metrekare arsanın İl Müdürlüğüne Çocuk Destekleme Merkezi İnşaatı yapılması için İl Müdürlüğüne bedeli karşılığı satılması konusunda da sürecin başladığını bildiren Özçelik, Burdur halkı adına Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın başta olmak üzere tüm çalışanlara başarılar diledi.

Milletvekili Özçelik'e görüşmelerinde AK Parti Burdur İl Başkan Yardımcısı Tanıtım Ve Medya Başkanı Yusuf Yağcı da eşlik etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 148 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 97 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 110 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat