Yeni Hizmet Binası 2017'de Bitecek!

Okunma: 1951
Bucak 12 Ekim 2016 16:21
Videoyu Aç Yeni Hizmet Binası 2017'de Bitecek!
A
a

Bucak Ziraat Odası tarafından yaptırılan yeni hizmet binasında çalışmalar son hızıyla devam ettiği belirtilerek yapılan yazılı açıklama ile çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Yapılan açıklamada uzun süredir eksikliği hissedilen yeni hizmet binasının inşaat çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Açıklamada "Yeni hizmet binamız için yapılan ihaleyi Falez İnşaat sahibi Mimar Osman Şahin alarak çalışmalarına başlanılmış, 20.11.2015 tarihli Belediye Yapı Ruhsatı'nın alınmasıyla birlikte bugüne kadar hızla ilerlemiştir. Bugün itibariyle de karkas,sıva altı suvu ve elektirik döşenmiş,kaba sıvası ve çatı  bitmiştir.Halen alçı ve mermer yapım işi devam etmektedir." denildi.

YENİ BİNADA NELER OLACAK?
Yeni yapılan hizmet binasında gübre ,tohum,ilaç ve zirai ekipman satışı yapılacak açık ve kapalı alanları,idari bölümüm,toprak su analiz labaratuvar alanı,30 ve 100 kişilik toplantı ve eğitim salonlarının olacağı hatırlatılan açıklamada "2017 yılı Ocak veya Şubat ayı itibariyle yeni yerimizde hizmet edeceğimizi kamuoyuna ve çiftçilerimize saygılarımızla duyururuz" ifadeleri kullanıldı.

"KREDİ ÇEKMEDEN AİDAT ÜCRETLERİ İLE MALİYETİ KARŞILACAĞIZ"
Öte yandan açıklamada yeni hizmet binasının yaklaşık 1 milyon 500 bin TL olacağını öngörüldüğü belirtilirken, "Şu ana kadar çiftçimizden topladığımız aidatlarla inşaatımız devam etmekte,inşaatımız için kredi çekmedik,çekmek de  istemiyoruz. Çiftçimizin alın teri ile kazandığı bedelden aldığımız aidat paralarını en iyi şekilde inşaatımız için değerlendirmek istiyoruz.Son günlerde odamız tarafından geçmiş yıllarda üye olup da aidat bakiye borcu olanlara tebligat göndermekteyiz.Amacımız ilçemizin gerçek çiftçi sayısına sahip olmak,faaliyet göstermeyenlerin kayıtlarını silmek,faaliyet gösteren çiftçimize yapacağımız programla en iyi hizmeti vermek istiyoruz" denildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 147 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 109 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat