YENİ ORTAOKUL YAPIMINA BAŞLAMAK İÇİN ESKİ OKULUN YIKIMINA BAŞLANDI

Okunma: 1945
Bucak 20 Ekim 2016 15:24
Videoyu Aç YENİ ORTAOKUL YAPIMINA BAŞLAMAK İÇİN ESKİ OKULUN YIKIMINA BAŞLANDI
A
a

Burdur İlimizde eğitim yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Bucak İlçesinde de bu kapsamda yeni yatırımlarından Bucak Emin Gülmez Orta Okulunun yıkımına başlanıldı.

    AK Parti Burdur Milletvekilimiz Bayram Özçelik eğitim yatırımları ile ilgili açıklama yaptı. Milletvekili Özçelik " Bucak İlçemizde yıllardır yapılamayan Eğitim ve Öğretim için gerekli fiziki şartları uygun, sağlam ve modern okulların yapımına AK PARTİ Hükümetimiz tarafından devam ediliyor.
   Emin Gülmez Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılan ve sonra Ortaokul olarak kullanılan bina çürük raporu çerçevesince yıkılarak yerine 32 Derslikli Ortaokul yapılacaktır. Yaklaşık ödenek miktarı 8.500.000 TL olan ve yapılacak okulun zemin etüd + proje revizesi yapıldı. Yapım ihalesi için maliyet hesabı yapılıyor. Kısmet olursa Kamu İhale Kurumundan (KİK)'ten bu ay içerisinde yapım ihalesi için gün alınacaktır." dedi. İl Genelinde Eğitim yatırımlarının devam ettiğini belirten Milletvekili Özçelik " İl Merkezimizde ve tüm İlçelerimizde olduğu gibi okul ihtiyaçlarımızı süratle tamamlamaya devam ediyoruz." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 147 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 109 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat