Yörük dünyasının nabzı Burdur’da attı

Okunma: 3215
Burdur 28 Kasım 2016 20:35
Videoyu Aç Yörük dünyasının nabzı Burdur’da attı
A
a

Teke Yöresinin merkezi Burdur, hafta sonu geçtiğimiz Pazar günü bu ünvanına yakışır bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yörük dernekleri, temsilcileri Burdur’da düzenlenen ‘1’inci Teke Yöresi Yörük Çalıştayı’nda biraraya geldiler.

Burdur Yörük Kültür Araştırma Derneği’nin öncülüğünde organize edilen, Türk Boyları Konfederasyonu ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin de (MAKÜ) katkı sağladığı YÖRÜK TÜRKMEN ÇALIŞTAYI 27 Kasım 2016 Pazar günü MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşti.

Yörük Türkmen davasının ilkeleri hedefleri üzerine istişare ve söyleşilerin yapıldığı türkü programı ile devam eden sonuç bildirisi ile son bulan bu anlamlı kültür etkinliğine 60 il’den 300’ü aşkın Yörük Yürkmen Derneği başkanı ve temsilcileri katıldı. İlimiz Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, siyasi partilerin yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin, üniversite’den hocaların katıldığı bu etkinlik, Yörük Türkmen kültürünün yaşatılmasına, gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlayan bir organizasyon oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat