Etkinlikler Haber Girişi: 31.08.2022 - 01:36, Güncelleme: 31.08.2022 - 01:36

30 Ağustos Zafer Bayramında CHP'li İsimler Cumhuriyet Meydanında Bir Araya Geldi

 

30 Ağustos Zafer Bayramında CHP'li İsimler Cumhuriyet Meydanında Bir Araya Geldi

CHP Burdur heyeti, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Cumhuriyet Meydanında buluştular.
30 Ağustos Zafer bayramı etkinlikleri çerçevesinde TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, ADD Şube Başkanı Ümran Minas, Burdur Eğitim İş Şube Başkanı Erkan Putgül, Eğitim Sen Şube Başkanı Sedat Çiçek, Çağdaş yaşama Destekleme Derneği Sergül Canıgür, Şöförler Odası Başkanı Hasan Yalçın ve vatandaşların katılımı tören düzenlendi. Günde konuşan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Milliyetçiliği sokak duvarlarına değil kanıyla canıyla vatan topraklarına yazmış, Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının evlatları” diyerek katılımcılara hoşgeldiniz dedi. Başkan Akbulut Yaptığı konuşmada: 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. 30 Ağustos; bir ulusun şahlanışı ve yeniden dirilişidir. 30 Ağustos; mandacılığa, esarete başkaldırıdır… 30 Ağustos; çağdaşlığa, aydınlığa ve özgürlüğe açılan kapıdır… 30 Ağustos; Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın tamamlanmasına giden yolu tamamen açan bir büyük zaferdir… 30 Ağustos; Türk Milletinin işgale, zulme ve haksızlığa onurlu başkaldırısıdır… Şimdi 26 Ağustos 2022 günü Cuma hutbesinde Atatürk’ e, silah arkadaşlarına bir fatiha okumayı bile çok görenler iyi dinlesin!!! Geleceğini, tahtını, tacını ve HATTA halifeliğini düşmanın merhametine bağlayıp, boyunduruk altına girerek; kuvayi milliyeciler ve işgale karşı çıkanlar  hakkında idam fermanı yayınlayanlara Rağmen 30 Ağustoslara Nasıl Ulaşıldıysa Yine Bu Yüce Millet Atasının El Üstünde Tutulduğu Günlerin Zaferini Kazanmayı Bilecektir. Ve O Gün Geldiğinde Eller Hep Birlikte Semaya Kalkacak Bu Toprakları Bu Yüce Millete Yurt Yapanlara, Mustafa Kemallere , İsmet Paşalara, Fevzi Çakmaklara, Celal Bayarlara Ve Nicelerine Rahmet Okuyacaktır… Ve Sözlerimi Falih Rıfkı Atay’ın Şu Sözleriyle Sonlandıracağım… Nemiz Varsa, Bağımsız Bir Devlet Kurmuşsak ,Hür Vatandaş Olmuşsak, Şerefli İnsanlar Gibi Dolaşıyorsak , Yurdumuzu Batının,   Vicdanımızı Ve Kafamızı Doğunun Pençesinden Kurtarmışsak , Şu Denizlere Bizim Diye Bakıyor, Bu Topraklarda Ana Bağrının Sıcağını Duyuyorsak , Belki Nefes Alıyorsak, Hepsini 30 Ağustos Zaferine Borçluyuz” dedi.
CHP Burdur heyeti, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Cumhuriyet Meydanında buluştular.

30 Ağustos Zafer bayramı etkinlikleri çerçevesinde TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, ADD Şube Başkanı Ümran Minas, Burdur Eğitim İş Şube Başkanı Erkan Putgül, Eğitim Sen Şube Başkanı Sedat Çiçek, Çağdaş yaşama Destekleme Derneği Sergül Canıgür, Şöförler Odası Başkanı Hasan Yalçın ve vatandaşların katılımı tören düzenlendi.

Günde konuşan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Milliyetçiliği sokak duvarlarına değil kanıyla canıyla vatan topraklarına yazmış, Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının evlatları” diyerek katılımcılara hoşgeldiniz dedi.

Başkan Akbulut Yaptığı konuşmada:

30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

30 Ağustos; bir ulusun şahlanışı ve yeniden dirilişidir.

30 Ağustos; mandacılığa, esarete başkaldırıdır…

30 Ağustos; çağdaşlığa, aydınlığa ve özgürlüğe açılan kapıdır…

30 Ağustos; Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın tamamlanmasına giden yolu tamamen açan bir büyük zaferdir…

30 Ağustos; Türk Milletinin işgale, zulme ve haksızlığa onurlu başkaldırısıdır…

Şimdi 26 Ağustos 2022 günü Cuma hutbesinde Atatürk’ e, silah arkadaşlarına bir fatiha okumayı bile çok görenler iyi dinlesin!!!

Geleceğini, tahtını, tacını ve HATTA halifeliğini düşmanın

merhametine bağlayıp, boyunduruk altına girerek; kuvayi milliyeciler ve işgale karşı çıkanlar  hakkında idam fermanı yayınlayanlara Rağmen 30 Ağustoslara Nasıl Ulaşıldıysa Yine Bu Yüce Millet Atasının El Üstünde Tutulduğu Günlerin Zaferini Kazanmayı Bilecektir. Ve O Gün Geldiğinde Eller Hep Birlikte Semaya Kalkacak Bu Toprakları Bu Yüce Millete Yurt Yapanlara, Mustafa Kemallere , İsmet Paşalara, Fevzi Çakmaklara, Celal Bayarlara Ve Nicelerine Rahmet Okuyacaktır…

Ve Sözlerimi Falih Rıfkı Atay’ın Şu Sözleriyle Sonlandıracağım…

Nemiz Varsa, Bağımsız Bir Devlet Kurmuşsak ,Hür Vatandaş Olmuşsak, Şerefli İnsanlar Gibi Dolaşıyorsak , Yurdumuzu Batının,   Vicdanımızı Ve Kafamızı Doğunun Pençesinden Kurtarmışsak , Şu Denizlere Bizim Diye Bakıyor, Bu Topraklarda Ana Bağrının Sıcağını Duyuyorsak , Belki Nefes Alıyorsak, Hepsini 30 Ağustos Zaferine Borçluyuz” dedi.

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.