• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
ABD’NİN “AYAKKAB(P)ICISI NİKE” KÜFRÜNÜ İKRAR ve TESCİL ETMİŞ

ABD’NİN “AYAKKAB(P)ICISI NİKE” KÜFRÜNÜ İKRAR ve TESCİL ETMİŞ

Reklam Reklam Reklam Reklam

Dünya kurulalı Cenab-ı Allah’ın kendisini inkâr, yine Kendisi’ne ve sevgili nebîlerine (peygamberlerine) kitaplarına, meleklerine ve dostlarına.. küfreden-hakaret eden çok küfürbaz, inkârcı veya kâfir olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Ve merhameti bol, acıması çok olan Cenab-ı Hakk bu inkârcıların-küfürbaz vb. günahkârların cezalarını hemen veya tamamını bu dünya da vermeyip zamana ya da öte dünyaya bırakmıştır! Çünkü O ihmal etmez imhal eder.(mühlet verir) Yani Yüce Yaratıcı, bazılarının hiç dillerinden düşürmedikleri, fakat bunları sırf kendileri için istedikleri demokrasi veya özgürlük hakkını Yarattığı kullarının tamamına, hattâ insanlara günâh işleme özgürlüklerini bile vermiş ve bu özgürlüğü kullanma veya kullanmama irâdesini ya da yetkisini kendilerine bırakmış! Ancak, bazıları bu haklarını iyi-güzel ve hayırlı yolda kullanırlarken, bazıları da kötü yolda kullanıyor ve işi Yüce Yaratıcı’yı inkâr etmeye, küfretmeye kadar götürüyorlar! Oysa dünyanın en vahşi veya en yırtıcı hayvanları bile kendisinin bakımını yapan ya da yiyeceğini içeceğini veren kişilere saldırmazlar! Demek ki, bazı ‘insan sûretli’ yaratıklar en vahşi hayvanlardan daha hayvan veya daha aşağılık olabiliyorlar! Ki, kendilerini Yaratan, yediren, içiren, doyuran, giydirip kuşatan ve besleyip büyüten Yüce Allah’a (c.c) hakaretvâri cümleler kurup sayısız hakaretler de bulunabiliyorlar…

İşte Amerika’nın (ABD) bu ünlü ama oldukça densiz, inançsız-îmansız ve tanrı tanımaz spor giyim markası NİKE de; yeni üretimini yaptığı spor ve Air Max serisi ayakkabılarının arka ve alt kısımlarına Arapça olarak ‘Allah’ lafzını yazmış ve o ayakkabıları piyasaya sürmüş! O nedenle ben daha yazımın başında ‘Cenab-ı Hakk o aklın-fikrin sahiplerine, düşüncenin uygulamacılarına, alıcı ve kullanıcılarınına-giyicilerinine de tabii, tamamına ya hidâyet verip tövbe nasip etsin ya da onların üzerinde Kahhar İsmi Şerîfi’ni tecelli ettirsin..!’ diyorum.

BU VE BU GİBİ MALLARIN HİÇBİRİ ALINIP

SATILMAZ, YENİLİP İÇİLMEZ VE GİYİLMEZ

Daha yazımın başında da hatırlattığım gibi en vahşi ve en yırtıcı hayvanlar bile bir parça etin, kemiğin, bir tutam otun, yemin ve suyun hatırını sayıp sahiplerine ya da o yiyecek ve içecekleri kendilerine veren insanların hatırlarını sayıp kendilerini ısırmaz, süsmez veya tepmez iken; kendisini Yaratan ve dünya nimetlerinin tamamını kendi emirlerine âmade kılan Yüce Yaratıcı’nın Kendisine, nebilerine ve dostlarına sevgi ya da saygı beslemedikleri gibi, ürettikleri ayakkaplarının(!) altlarına üstlerine O’nun İsmi Şerifi’ni, hem de Arapça ve orijinal şekliyle yazmış ve bunu piyasaya sürmüşler. Bu firmanın veya markanın ürettiği ayakkaplarını bırakın, üretimini yaptığı hiçbir şeyin değil Müslümanlar, kitap ehli veya ehli din olan.. insanlar tarafından bile alınması, giyilmesi ve yenilip içilmesi doğru değildir! Ancak, maalesef ki maalesef, bu ve buna benzer markaları tercih edenler arasında çok sayı da Müslümanın bulunduğunu görüyor, duyuyor, biliyor ve onlar adına kahroluyorum! Sözü şimdide gündemimizden hiç düşmeyen bir başka ciddi konuya getirmek istiyorum:

DEVLET, KORONAVİRÜSÜ SALGINI HUSUSUNDA

İYİ BİR SINAV VERDİ VE VERMEYE DE ÇALIŞIYOR

Ben şahsen, (belediyelerin çalışmaları ve Türkiye geneli ayrı) hiç ayırma kayırma yapmayan ve ’asrın vebâsı…’ olarak nitelendirilen ‘koronavirü ateşi’nin yandığı yerde söndürülebilmesi için var gücüyle çalışıp çabalayan Burdur Valiliği başta olmak üzere Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile personeli olmak üzere bu krizde görev alan tüm kişi kurum ve kuruluşların üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptıklarını, yani bu amansız mikropla âdetâ savaştıklarını ve savaşmaya da devam ettiklerini görüyor, duyuyor ve biliyorum.

Yani, Burdur Valiliğine bağlı tüm kurum ve kuruluşların yardıma muhtaç kişi ve ailelerin bütün sosyal, hattâ özel ihtiyaçlarını bile karşıladıklarını; hepsinden önemlisi zabıta, emniyet ve jandarma mensuplarının da bu kuruluşlara yardımcı oldukları gibi herhangi bir nedenden dolayı dışarı çıkan yaşlıları kırmadan dökmeden ikâmatlerine bıraktıklarını, hastaları hastanelere götürüp tedavileriyle ilgilendiklerini; Diğer yaşlı veya özür sahibi kişi ya da ailelerin de zarurî ihtiyaçlarını temin edip evlerine yerlerine kadar götürüp kendilerine teslim ettiklerini biliyorum…’

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; ben şahsen, nâçiz bir gazeteci ve devletin aldığı tüm tedbirlere harfiyen uymaya çalışan bir vatandaş olarak bu püsküllü belâyı en az zayiatla atlatmak için canhıraş bir şekilde çalışıp çabalayan başta Valimiz Hasan Şıldak ve sağlık çalışanlarımız ile jandarma ve emniyet mensuplarımız olmak üzere tüm görevlilere şükranlarımı arz ediyor; Cenab-ı Hakk’tan bizleri bu ve buna benzer âfetlerden korumasını niyaz ediyor, herkese saygılar sunuyorum.

ÇOK SÖYLEYEN DEĞİL, ÇOK İŞ YAPAN YÖNETİCİYE MUHTAÇSIN

Hz. Ali (r.a)

————————————————————————————————————————————–

ÖZGÜRLÜK HİÇBİR YÖNETİM BİÇİMİNDE YOKTUR. ÖZGÜRLÜK İNSANIN YÜREĞİNDEDİR

Jean-Jacques Rousseau

————————————————————————————————————————————–

İYİ BİR YÖNETİCİ, ÇALIŞMA ARKADAŞLARININ OLUMSUZ YANLARINA BAKMAK YERİNE, OLUMLU YANLARINI ÖN PLÂNA ÇIKARTIP O YANLARINI DEĞERLENDİRİR.

Peter F. Drucker

 

Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BURDUR’DA YURT DIŞINDAN GELENLERİN SAYISI ARTIYOR 136 KİŞİ DAHA KARANTİNAYA ALINDI

BURDUR’DA YURT DIŞINDAN GELENLERİN SAYISI ARTIYOR 136 KİŞİ DAHA KARANTİNAYA ALINDI

29 Mart 2020, BURDUR’DA YURT DIŞINDAN GELENLERİN SAYISI ARTIYOR 136 KİŞİ DAHA KARANTİNAYA ALINDI için yorumlar kapalı
MHP BURDUR İL BAŞKANI HİKMET ÖKTE “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ SAKLARSAK AÇ KALIRIZ”

MHP BURDUR İL BAŞKANI HİKMET ÖKTE “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ SAKLARSAK AÇ KALIRIZ”

29 Mart 2020, MHP BURDUR İL BAŞKANI HİKMET ÖKTE “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ SAKLARSAK AÇ KALIRIZ” için yorumlar kapalı
BAŞKAN AKBULUT AÇIKLADI “ÖTEKİLEŞTİRME OLMADAN BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ”

BAŞKAN AKBULUT AÇIKLADI “ÖTEKİLEŞTİRME OLMADAN BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ”

29 Mart 2020, BAŞKAN AKBULUT AÇIKLADI “ÖTEKİLEŞTİRME OLMADAN BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ” için yorumlar kapalı
Borç Yüzünden Elektrikler Kesilmeyecek BAKIN NEREDE

Borç Yüzünden Elektrikler Kesilmeyecek BAKIN NEREDE

29 Mart 2020, Borç Yüzünden Elektrikler Kesilmeyecek BAKIN NEREDE için yorumlar kapalı
VATANDAŞIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYOR CENAZE VE TAZİYEDE ÖNLEMİ MUHTAR ALDI

VATANDAŞIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYOR CENAZE VE TAZİYEDE ÖNLEMİ MUHTAR ALDI

29 Mart 2020, VATANDAŞIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYOR CENAZE VE TAZİYEDE ÖNLEMİ MUHTAR ALDI için yorumlar kapalı