Ağlasun’da Kur’an Kursları Kapanış Programı

Ağlasun’da Kur’an Kursları Kapanış Programı

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Ağlasun müftülüğünün organize ettiği Yaz Kur’an Kursları kapanış programı Ağlasun belediye salonunda gerçekleştirildi.Sunuculuğunu Havva Gül ile Betül Yurtseven’in yaptığı program Kur’an tilavetiyle başladı. Açış konuşmasını yapan Ağlasun müftüsü Abdülhalim Erkoç 17 hazirandan bugüne Kuran Kurslarımızda din eğitimi gören 35O öğrencimize gücümüzün yettiği kadar Kuranı kerim ve dini bilgileri öğreterek ahlaki yönden yetiştirdik.Milli ve manevi değerleri öğrencilerimize aşıladık.Anne babaların bizlere emanet olarak bıraktığı geleceğimizi şekillendirecek olan geleceğin valisi kaymakamı ,müftüsü,öğretmeni,imamı,mühendisi,doktoru olacak olan gençleri kutsal mabetlerimizde yetiştirdik.
Öğrencilerimize 2 dönem boyunca helal haram endişesini ,vatan toprağının bilincini ,anne babaya, öğretmene ve büyüklerine saygıyı ,sadece insanlara değil cansız bitkilere bile merhameti ,emanete ve söze rivayeti seciye-i Muhammediyye ile olgunlaşmayı öğrettik.
Bize bırakılacak en güzel ve değerli mirasın temiz bir ahlak ,ahiret endişesi taşıyan merhametli yüreklerin olacağını unutmayalım.
Şurası bir gerçek ki dünya ahiret dengesini gözetmemiş dini, ahlaki ve milli değerleri hayatından çıkarmış menfaat ve çıkarı peşinde koşan bireylerin yaşadığı toplumda ahlaki erozyon kaçınılmazdır, dedi.
Ağlasun belediye başkanı Ali Ulusoy konuşmasında ;Bizler hep şunu söylüyoruz.Bu vatanın geleceği bu bayrağın gönderde dalgalanacağı, dinine sahip çıkan ,İslam’ı yaşayan ,bayrağını seven vatanını koruyan evlatlarla mümkündür, sözlerine yer verdi.
Ağlasun kaymakamı Tanju Çanakcıoglu da dinleyicilere hitab ederek Bugün kurslarımızın 1400 yıldır eskimeyen o mübarek kitabı Kuranı Kerim’i öğrenmenin mutluluğunu hepimiz yaşıyoruz.Allah’a şükürler olsun ki biz oku diyerek başlayan bir dinin mensuplarıyız.Din eğitimi hassas ve kapsamlı bir konu.Kurslarda erdemli, faziletli ,paylaşmayı bilen özgüveni yüksek nesiller yetişiyor hamdolsun.Nine Hatunlar buralardan yetişececektir, dedi…
Program, çocukların ilahi tiyatro ve gösterileriyle devam etti.Program sonunda tüm öğrencilere eşarp hediye edildi…

Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
VALİ ARSLANTAŞ ŞEHİT POLİSİ UNUTMADI

VALİ ARSLANTAŞ ŞEHİT POLİSİ UNUTMADI

1 Temmuz 2020, VALİ ARSLANTAŞ ŞEHİT POLİSİ UNUTMADI için yorumlar kapalı
BUCAK VEFAT MEHMET ALTUNTÜRK

BUCAK VEFAT MEHMET ALTUNTÜRK

1 Temmuz 2020, BUCAK VEFAT MEHMET ALTUNTÜRK için yorumlar kapalı
TACEDDİN AKBAŞ YAZDI KABOTAJ VE DENİZCİLİK  BAYRAMI KUTLANMALI!

TACEDDİN AKBAŞ YAZDI KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI KUTLANMALI!

1 Temmuz 2020, TACEDDİN AKBAŞ YAZDI KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI KUTLANMALI! için yorumlar kapalı
1 TEMMUZ BURDUR VE İLÇELERİ HAVA DURUMU

1 TEMMUZ BURDUR VE İLÇELERİ HAVA DURUMU

1 Temmuz 2020, 1 TEMMUZ BURDUR VE İLÇELERİ HAVA DURUMU için yorumlar kapalı
BUCAK VEFAT MEHHET UĞUR

BUCAK VEFAT MEHHET UĞUR

1 Temmuz 2020, BUCAK VEFAT MEHHET UĞUR için yorumlar kapalı