"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Programı

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle İlçe Müftülüğü Konferans Salonu'nda "Doğal Afetler , Olağanüstü Haller ve Kadın" temalı konferans düzenlendi.

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle İlçe Müftülüğü Konferans Salonu'nda "Doğal Afetler , Olağanüstü Haller ve Kadın" temalı konferans düzenlendi.

Program Barbaros Camii İmam Hatibi Mehmet Gövyaprak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış ve selamlama konuşması yapan İlçe Müftüsü İbrahim Keser , programa katılan ve tüm dünya kadınlarının "8 Mart Dünya Kadınlar Gününü" kutladı.

Ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Belgin Konarılı, "Doğal Afetler , Olağanüstü Haller ve Kadın" konulu konferansı gerçekleştirdi.
Konferans'ta kadınların hayattaki konumuna değinen Konarılı, "Milletçe Kahramanmaraş merkezli büyük bir felaket yaşadık. Ve bu felakette binlerce canımızı yitirdik.Yitirdiğimiz her bir canın acısıyla yüreklerimiz yandı. Allah’a hamdolsun ki dün olduğu gibi bugün de toplumun her kesimi ile, her bir ferdi ile el birliğiyle yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Kadınlarımız geçmişte olduğu gibi bugün de gerek deprem bölgesinde gerekse depremzede vatandaşlarımızın misafir edildiği sosyal tesislerde her türlü hizmette aktif olarak görev aldılar. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığımızın personeli ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Gönüllüleri de ülkemizin yaşadığı bu büyük deprem felaketinde ilk günlerden bu zamana kadar hem deprem bölgesinde hem de diğer illerde misafir edilen depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için canla başla çalıştılar, çalışmaya devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Konferans, Başkanlık Müşaviri Konarılı'ya çiçek ve hediye takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Bucak ilçe MüftülüğüBucak İlçe Müftüsü İbrahim Keserİbrahim Keser8 Mart Dünya Kadınlar GünüTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.