Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Süresiz Nafaka İle ilgili Düzenleme ve Aile Hukuku Sil baştan ele alınacak

Çok Sayıda Erkeği Mağdur Eden Nafaka Konusundan Açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, süresiz nafakayla ilgili, ''Özellikle aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmamız var. Aile hukukunu sil baştan ele alacağız. '' dedi.

Nafaka Boşanmalarda Erkeğin Yaşamını Etkileyen en büyük faktörlerden Birisi Adam Ömür boyu nafaka ödüyor Ödeyemez se ne olur  Hapse girer çıkınca birikenle birlikte tekrar öder  kendi yemez içme ama nafaka ödenir . 

Adalet Bakanı Tunç’tan Süresiz Nafaka Açıklaması
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, süresiz nafakayla ilgili, ''Özellikle aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmamız var. Aile hukukunu sil baştan ele alacağız. '' dedi.
Adalet Bakanı Tunç’tan Süresiz Nafaka Açıklaması
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Aile hukuku ve süreriz nafaka konusunda Tunç, “Özellikle aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmamız var. Aile hukukunu sil baştan ele alacağız.Aile hukukunda arabuluculuğu getirmek lazım. Arabuluculuk, nafaka, tazminat ve boşanma gibi konularda vatandaşların mağduriyetini gidermede etkili bir yöntem olabilir. Her iki tarafın görüşlerini dikkate alarak çözümler üretmeliyiz.” şeklinde konuştu.

”Kira Davalarında Ara Buluculuk Uygulaması Başlıyor”
Artan fiyatlar nedeniyle kiracı ve ev sahipleri arasında yaşanan anlaşmazlıkların önüne geçilmesi için kira davalarında ara buluculuk uygulamasının başlayacağını aktaran Bakan Tunç, “1 Eylül itibarıyla kira davalarında zorunlu ara buluculuk uygulaması başlıyor. Tarafların anlaşması durumunda mahkemeye gitmeleri gerekmeyecek. Kira artışları da tarafların anlaşmasına bağlı olarak yüzde 25 sınırını aşabilecek. Bu süreç, dostane bir şekilde çözüm sağlama amacını taşıyor.” dedi.

Covid Firarileri Kapalı Cezaevinde Barınacak
Covid-19 pandemisi sırasında cezaevlerinde büyük risk oluştuğunu ve bu sebeple Covid iznine çıkarılan hükümlünün olduğunu belirten Yılmaz Tunç, izinde bulunan 120 bin 419 hükümlünün 19 bin 159 kişinin açık cezaevlerine geri dönmek zorunda olduğunu ancak 9 bin 56’sı izinden geri dönmediği söyledi.

İzinden geri dönmeyenlerin yakalandıklarında kapalı cezaevlerinde barındırılacağını açıklayan Tunç, ”Covid izni 31 Temmuz 2023’te bitti, Nisan 2020’de başlamıştı. Salgın döneminde cezaevlerinde büyük bir risk oluşmuştu. O risk dikkate alınarak açık cezaevlerindekiler Covid iznine çıkarıldı. Dışarıda Covid izninde bulunan 120 bin 419 hükümlü vardı. 19 bin 159 kişi açık cezaevlerine geri dönmek zorunda kalacaklardı 9 bin 56’sı izinden geri dönmedi. Bunlar firar durumunda olurlar. Bunlar yakalandıklarında açık cezaevlerinde değil kapalı cezaevlerinde barındırılacaklar.” diye konuştu. BHA

BHAAdalet bakanı Yılmaz tunçAdalet BakanıYılmaz TunçNafakaBoşanmaArabulucucezaeviTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.