Adıyaman'da adliye yoğunluğuna ara verip fidanları toprağa kavuştular

Adliye yoğunluğuna ara verip fidanları toprakla buluşturdular

Deprem soruşturmalarının yoğunluğunun yaşandığı Adıyaman Adliyesi’ndeki hakim, savcı ve adliye görevlileri, fidanları toprakla buluşturdu.
6 Şubat depremlerinin ardından yürütülen deprem soruşturmaları yoğunluğu yaşayan Adıyaman’daki yargı mensupları, ‘Adıyaman Adliyesi Hatıra Ormanı’ oluşturdu. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen etkinlikte 530 fidan Şanlıurfa Karayolu üzerindeki Akpınar köyü bölgesinde toprakla buluştu.
Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fidanların toprakla buluştuğu bu dönemde biz de hatıra ormanı yapmaya karar verdik. Adıyaman’da göreve başlayalı 4 aylık bir süre geçti. Bu süre zarfında deprem dosyalarıyla ilgilendik. Adalet Bakanlığı çalışanlarında bir moral, bir motivasyon olsun diye fidan dikim etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğe katılan bütün meslektaşlarıma, personelime, çalışanlara, buraya gelen herkese canı gönülden teşekkür ederim” dedi.
Fidan dikim etkinliğine Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Demirci, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Gökhan Karahan, Başsavcı Vekili Mehmet Hakan Doğan, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hikmet Uz, hakim, savcı, adliye personelleri katıldı.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Adıyaman AdliyesiAdıyaman Adliyesi Hatıra OrmanıTürkiyeAdıyaman

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.