Adıyaman Gölbaşı kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Tarık Buğra Seyhan kimdir?

Gölbaşı ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Tokat Almus Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı olarak atandı.

Gölbaşı ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Tokat Almus Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Gölbaşı Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan Kimdir?

1992 yılında Samsun’da doğmuş olup aslen Kırşehirlidir. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Edirne Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini de Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesinde tamamladı. 2015 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. İkinci üniversite kapsamında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde öğrenimine devam etmektedir.

2017 yılında T.C. Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nde memuriyet hayatına başladı. 2018 yılında T.C. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak 107’nci Dönem Kırşehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Sırasıyla; Kırşehir Valiliği’nde il stajını, Adıyaman-Besni ve Amasya-Suluova ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajlarını tamamladı.

Vekâlet stajı kapsamında; Rize-İkizdere ilçesinde beş ay, Kastamonu-Abana ilçesinde on beş ay olmak üzere toplam yirmi ay Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Şubat-Haziran 2021 tarihleri arasında T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 107’nci Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Başarı” derecesiyle tamamlaması sonucunda T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 23/06/2021 tarihli onayına istinaden Almus ilçesine görevlendirilmiş ve 04/07/2021 tarihi itibarıyla da ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Evli olup, bir kız evlat babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Tarık Buğra SeyhanatamaTürkiyeAdıyamanGölbaşı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.