Ağlasun Kaymakamlığından çiftçilere 12 bin ceviz dağıtımı

Burdur'un Ağlasun ilçesi merkez ve köylerinde var olan ceviz popülasyonu daha da artırmak amacıyla, 12 bin Chandler cinsi ceviz dağıtımı yapıldı.

Burdur'un Ağlasun ilçesi merkez ve köylerinde var olan ceviz popülasyonu daha da artırmak amacıyla Ağlasun Kaymakamlığı himayesinde 'Cevizciliği Yaygınlaştırma Projesi' adı altında Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün organizasyonunda çiftçilere 12.000 Chandler cinsi ceviz fidanı dağıtıldı.
Ağlasun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde gerçekleşen ceviz fidanı dağıtım programına Kaymakam Tahir Demir, Belediye Başkanı Ali Ulusoy, köy ve mahalle muhtarları ile çiftçiler katıldı.
Ceviz dağıtımının ardından açıklamada bulunan Ağlasun İlçe Kaymakamı Tahir Demir, " ekonomiye büyük bir katkı sağlamak amacıyla çiftçilerimizin gelirini artırmak ve kırsal alanda yaşam standartlarını yükseltmek maksadıyla köylü ve çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda yapılan çalışma kapsamında bir hafta arayla 5.000 ve 7000 olmak üzere toplamda 12.000'in üzerinde Balıkesir'den piyasa değerinin %60 altında temin edilen sertifikalı kağıtları cinsi ceviz fidanını köylü ve çiftçilerimizle kendi imkanları doğrultusunda buluşturduk. Ağlasun'da kilo ile çuval ile ceviz satışı değil, kamyon yükü hesabı satış yapacak kadar piyasanın oluşmasını bekliyoruz.
Ağlasun'un iklimi ceviz yetiştiriciliğine çok uygun olup ceviz yetiştirme kültürü de gelişmiş bir yöremizde yıllardır ithalatı yapılan ve milyonlarca dolar harcanması yerine cevizin bir kısmını burada yetiştirecek ve yöre halkına büyük yarar sağlayacak teşebbüsün içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu fidanların birkaç yıla verim vermeye başlaması ve 5 yıl sonra da ilçe ve köylerimize büyük ekonomik değer sağlamasıyla beraber cevizciliğin gelişmesi ve kırsaldaki vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltilmesi için çiftçilerimizi her daim desteklemeye devam edeceğiz" dedi.
Köy ve mahalle muhtarları ile çiftçiler yapılan desteklerin ve organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirdi kaymakam Tahir Demir'e ve diğer yetkililere teşekkür etti

Ağlasun ceviz dağıtımıBurdur ceviz dağıtımıAğlasun KaymakamlığıTahir DemirTürkiyeBurdurAğlasun

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.