Aile Sağlığı Merkezi ASM Grup elemanları kadro istiyor

Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, 300 bin hemşireye kadro verildiği gibi kendilerine de kadro verilmesini istiyor.

Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, 300 bin hemşireye kadro verildiği gibi kendilerine de kadro verilmesini istiyor.
Hemşire, ATT, ebe, tıbbi sekreter, temizlik personelleri olarak istihdam edilen Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, aynı riskleri göze alarak çalıştırıldıkları bu sektörde ayrıştırılma yapılmasını istemediklerini dile getiriyorlar.
Meclis gündeminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yürüttüğü kadro çalışmalarının olduğunu belirten Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, "mağduriyetlerimiz saymakla bitmez ama birkaç sorunumuzu ve talebimizi iletmek istiyoruz." dediler.
Yapılan videolu paylaşımda şu ifadeleri kullandılar;
"Aile sağlığı Merkezlerinde 4a SGK’lı sağlık personelleri gruplandırma dahili (hemşire, ATT, ebe) tıbbi sekreter, temizlik personelleri olarak istihdam edilen çalışanlardır. Bilindiği üzere meclis gündeminde çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Sayın VEDAT BİLGİN’in yürüttüğü kadro çalışmaları var. Bu kadro çalışmaları yapılırken Aile Sağlı Merkezlerinde hekimlerin hizmet satın alma adı altında çalıştırdığı özlük ve mali haklarından mahrum kalan sayıları 20 bine yakın sağlık personelleriyiz.
Aynı riskleri göze alarak çalıştığımız bu sektörde ayrıştırılma yapılması bizlerin mağduriyetini artırırken özveriyle çalışan kalifiyeli, diplomalı personellerinizin yıpranmasına neden oluyor.
Müsadenizle mağduriyetlerimiz saymakla bitmez ama birkaç sorunumuzu ve talebimizi iletmek istiyorum.
-İş güvencemiz yok, geleceğe kaygıyla bakmak istemiyoruz ve kadro talep ediyoruz
- Aynı mesleki yeterlilikteki personellerin eşit maaş almasını talep ediyoruz
- Hekimlere bağlı değil sağlık bakanlığına bağlı çalışmak istiyoruz.
-Yönetmelikteki görev tanımımızın unvanımıza uygun açık anlaşılır bir ibareyle belirtilmesini istiyoruz
-Becayiş hakkı, tayin hakkı, ilave tediye, yer değişikliği, promosyon ve giyim yardımı gibi birçok sosyal haktan mahrum kalmak istemiyoruz.
Sizlerden istirhamım konuyu ilgili bakanlıklara taşıyarak yaşanılan bu ayrımcılığa, haksızlığa son verdirmeniz. Emeğimizin karşılığı dışında bir talebimiz yok eşitlik istiyoruz, hakkımızı istiyoruz.

ASM Grup elemanları kadroAile sağlığı merkezi grup elemanları kadroTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.