AK Parti Burdur Kadın Kolları Başkanı kim oldu?

AK Parti Burdur Kadın Kolları Başkanı kim oldu? AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine Avukat Cennet Özalp Tanrıöver'i atandı. Avukat Cennet Özalp Tanrıöver kimdir? İşte detaylar...

AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine Avukat Cennet Özalp Tanrıöver'i atandı.

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının tensipleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olurları ile AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine Avukat Cennet Özalp Tanrıöver'in atandığını duyurdu.

Özboyacı, açıklamasında, "AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan, Sayın Avukat Cennet Özalp Tanrıöver'e hayırlı olmasını temenni ederiz. Sayın Tanrıöver'in, partimizin ve ülkemizin kadınları için hayırlı hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyoruz." dedi.

Avukat Cennet Özalp Tanrıöver Kimdir?

Cennet Özalp Tanrıöver, 1992 yılında Burdur'da doğdu. İlkokulu USO İlkokulu'nda, ortaokulu Burdur Suna Uzal Ortaokulu'nda, lise öğrenimini Burdur Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamlayan Cennet Özalp Tanrıöver, Lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. 2015 yılından itibaren Burdur ilinde avukatlık yapmaya başlayan Cennet Özalp Tanrıöver, 2019 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Cennet Özalp Tanrıöver, halen meclis üyesi olarak görev yapmaktadır.

Avukat Cennet Özalp Tanrıöver Siyasi Kariyeri

2022 senesinden beri AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Seçim İşleri Başkanlığı görevlerini yürüten Cennet Özalp Tanrıöver, 15 Kasım 2023 tarihi itibariyle AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının tensipleri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın olurları ile AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı'na atandı.

Avukat Cennet Özalp Tanrıöver Kişisel Bilgiler

Evli ve bir çocuk annesi olan Cennet Özalp Tanrıöver, halen Burdur merkezde avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır. Ayrıca Burdur MAKÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

AK Parti Burdur Kadın Kolları BaşkanlığıCennet Özalp TanrıöverTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.