Akciğeri temizleyen doğal şifa kaynağı: Kozalak şurubu

Balgam söktürücü, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip kozalak şurubu, solunum yolu enfeksiyonları, astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Akciğeri Temizleyen Kozalak Şurubu Kullanımı

Kozalak şurubu, çam ağacının kozalaklarından yapılan bir şuruptur. Balgam söktürücü, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, solunum yolu enfeksiyonları, astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Kozalak Şurubunun Faydaları

Kozalak şurubunun faydaları şunlardır:

Balgam söktürücüdür.

Antibakteriyeldir.

Antiviraldir.

Solunum yollarını temizler.

Boğaz ağrısını hafifletir.

Kış hastalıklarına karşı korur.

Kozalak Şurubunun Kullanımı

Kozalak şurubu, günde 3 defa yemeklerden önce 1-2 tatlı kaşığı olacak şekilde tüketilebilir.

Kozalak Şurubunun Yapımı

Kozalak şurubu, evde de yapılabilir. Kozalak şurubu yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacaktır:

10 adet çam kozalagı 1 litre su 1/2 su bardağı bal

Yapılışı:

Çam kozalaklarını yıkayın ve küçük parçalara ayırın. Bir tencereye suyu koyun ve kaynamaya bırakın. Kaynayan suya çam kozalaklarını ekleyin ve kısık ateşte 30 dakika pişirin. Pişen çam kozalaklarını süzün ve suyunu bir kaba alın. Suya balı ekleyin ve karıştırın. Soğuyan şurubu kavanozlara koyun ve buzdolabında saklayın.

Kozalak Şurubunun Yan Etkileri

Kozalak şurubunun bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak, hamile ve emziren kadınların, alerjisi olan kişilerin ve kronik hastalığı olan kişilerin kozalak şurubu kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Kozalak Şurubunun Nasıl Yapıldığının Adım Adım Anlatımı

Malzemeleri hazırlayın. 10 adet çam kozalagı, 1 litre su ve 1/2 su bardağı bal. Çam kozalaklarını yıkayın ve küçük parçalara ayırın. Bir tencereye suyu koyun ve kaynamaya bırakın. Kaynayan suya çam kozalaklarını ekleyin ve kısık ateşte 30 dakika pişirin. Pişen çam kozalaklarını süzün ve suyunu bir kaba alın. Suya balı ekleyin ve karıştırın. Soğuyan şurubu kavanozlara koyun ve buzdolabında saklayın.

Kozalak Şurubunun Faydalarından Daha Fazla Yararlanmak İçin

Kozalak şurubunu düzenli olarak tüketin. Kozalak şurubunu yemeklerden önce tüketin. Kozalak şurubunu bal ile karıştırarak tüketin. Kozalak şurubunu ılık suyla karıştırarak tüketin.

Kozalak Şurubunun Saklanması

Kozalak şurubu, buzdolabında saklanırsa 1 yıla kadar tazeliğini korur.

Kozalak ŞurubuAkciğerşifaTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.