Alevler hızla yayıldı, 100 dönüm kül oldu

Burdur Çavdır'da meydana gelen arazi yangınında rüzgarın etkisiyle hızla yayılan alevler, yaklaşık 100 dönüm tarım arazisini ve saman balyalarını kül ederek zarara neden oldu. Detaylar haberimizde...

Burdur Çavdır'da meydana gelen arazi yangınında rüzgarın etkisiyle hızla yayılan alevler, yaklaşık 100 dönüm tarım arazisini ve saman balyalarını kül ederek zarara neden oldu.

Yangın, Çavdır Tefenni Karayolu'nun 4’üncü kilometresinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yol kenarında bulunan tarım arazisinde henüz sebebi öğrenilemeyen bir şekilde alevler yükselmeye başladı. Rüzgarın etkisiyle ve otların kuru olması nedeniyle yangın bir anda büyüdü. Alevleri görenlerin 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar üzerine bölgeye Karamanlı, Tefenni ve Çavdır ilçelerinden itfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerin uzun uğraşları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Çıkan arazi yangınında, 100 dönümün üzerinde biçilmiş tarım arazisi ve arazi içerisinde bulunan saman balyaları yanarak kül oldu.

[H]25950[/H] [H]25946[/H] [H]25942[/H] [H]25938[/H]

arazi yangınıyangınTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.