Ali Sağar, Bucak'ta belediyenin yaptığı zam ve cezayı eleştirdi

MHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Ali Sağar, yapılan olağanüstü meclis toplantısında belediyenin yaptığı zamları ve cezaları eleştirdi.

MHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Ali Sağar açıklamada bulunarak, Bucak Belediyesi'nin ekonomik sıkıntılar yaşayan halka yönelik yaptığı zam ve ceza uygulamalarını eleştirdi. Ali Sağar, yapılan olağanüstü meclis toplantısında %20 ile %300 arasında belediye gelirlerine yapılan olağanüstü zamları ve su kullanımı için getirilen cezaları dile getirdi.

Özellikle ekonomik zorlukların yaşandığı dönemde, su başta olmak üzere diğer belediye gelir kalemlerine yapılan bu zamları ve cezaları eleştirerek, kendi partisinin ve diğer partilerin meclis üyeleri arasında bile tepki gösterilemediğini belirten Ali Sağar, siyasi ahlaka uygun olmayan bu tutumu eleştirirerek, halkın ekonomik zorluklarına rağmen böyle yüksek zamları kabul etmiş gibi görünmesinin doğru olmadığını söyledi.

MHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Ali Sağar yaptığı açıklamada, "Milletimiz ekonomik sıkıntılar ile boğuşurken Bucak Belediyesi ‘bir darbede benden’ der gibi Zam ve Ceza adı altında Bucaklı hemşehrilerimizi ezmeye mi kalkıyor?

25/07/2023 salı günü, Bucak Belediyesi Olağan Üstü Meclis Toplantısı yapıldı. Meclis Gündemini oluşturan dört madde den iki önemli maddenin birisi ‘ZAM’, diğeri ise ‘CEZA’ oldu.

1- ‘ZAM’ ekonominin bu zor zamanlarında ‘SU’ Başta olmak üzere bütün belediye gelir kalemlerine %20 ile %300 arasında olağan üstü ZAM’lar yapıldı. Bu zamlar yapıldı fakat hiç kimseden ne bir itiraz var nede bir tepki. Sadece ben MHP Meclis Üyesi olarak tek başıma red verdim diğer AK Partili ve İYİ Partili meclis üyelerinin kabul oyu ile ZAM’lar siz Bucak lı Hemşehrilerim kabul etmiş gibi kabul gördü. Ben farklı partinin meclis üyesi olsam da siyasi ahlaka uygun olmayan bu davranışı sadece kendi partimiz ve partililerimiz için değil, Ak Parti ve İYİ Parti seçmeni adına da kınıyorum. Bu ekonomik şartlarda bu zamların kabulünü halkımızın takdirine bırakıyorum.

2- ‘CEZA’ kibar ismi kabahatler kanununa madde ekleme. Tüm halkımızın bildiği üzere ilçemizde ve Dünya da su sıkıntısı çekilmektedir. Su sıkıntısı için gerekli tedbirler alınmalıdır. Halkımız bu tedbirleri cezai işlem uygulamadan uyarı ve bilgilendirme ile alabilir. Bu tedbirler için Belediye, halkımızın evleri, işyerleri ve bahçelerin de su ile yapacakları araba yıkama, halı yıkama, cam yıkama, bahçe sulama vb. işlemlerin den her hangi birisini yaparsa 1200,00 TL civarı idari para cezası ile karşı karşıya bırakmak istiyor. Halkımız üzerinden gelir elde etmek ve mağduriyet oluşturmak için eline su hortumu alan her vatandaşa ceza yazmak için karar almaya çalışmak ne demek oluyor? Her ne kadar aklımıza başka sorular gelse de alınmaya çalışılan bu karar belediye menfaatini düşünerek hareket etmek olsa da bizim halkımıza yakışmayacak bir durumdur.

Milliyetçi Haraket Partisi Bucak Belediye Meclis Üyesi Olarak Bugüne kadar her zaman Bucak halkımızın yanında olduğum gibi bundan sonra da, vatandaşlarımız için çalışmaya, ilçemiz için elimden geleni yapmaya ve menfaat gözetmeksizin halkımızın haklarını savunarak hizmet etmeye devam edeceğimi belirtmek istiyor, ilçemiz kamuoyuna selam ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

(GELİR TARİFESİNDEKİ FARKLAR EK TE MEVCUTTUR.)

zamAli SağarBucak Belediye Meclisi ToplantısıTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.