Anız Yangınında 100 Dönüm Tarım Arazi Zarar Gördü

Burdur'un Karamanlı ilçesine bağlı Kılavızlar köyünde çıkan anız yangınında, hızla yayılan alevler sonucu 100 dönümün üzerindeki tarım arazisi kül oldu.

Burdur'un Karamanlı ilçesine bağlı Kılavızlar köyünde çıkan anız yangınında, hızla yayılan alevler sonucu 100 dönümün üzerindeki tarım arazisi kül oldu. İtfaiye ve orman ekiplerinin yoğun çabalarıyla yangın kontrol altına alındı.

Burdur’da çıkan yangında 100 dönümlük tarım arazisi kül oldu

Burdur’un Karamanlı ilçesinde çıkan anız yangınında 100 dönümün üzerindeki tarım arazisi kül oldu.

Yangın, öğle saatlerinde Karamanlı ilçesine bağlı Kılavızlar köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir tarım arazisinden alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çevre ilçelerden itfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü ve jandarma ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale eden itfaiye ve orman ekiplerine vatandaşlar da traktörleriyle destek verdi. Uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınarak söndürülen yangında 100 dönümün üzerinde tarım arazisi yandı.

burdur anız yangınıanız yangınıyangınTürkiyeBurdurKaramanlı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.