Ankara yeni Emniyet Müdürü Engin Dinç, Kimdir ?

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne Engin Dinç,  atandı.


İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürleri Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Engin Dinç, Kimdir ?

Engin Dinç, 1966 yılında Rize ili Kalkandere ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra 1981 yılında Polis Kolejini kazanıp, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesiyle göreve başladı.

Engin Dinç, 1989 yılında İstihbarat Dairesi Başkanlığı’na atanmış, sırasıyla Mardin, Trabzon, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüklerinde İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaptı. Mesleği ile ilgili olarak birçok kurs ve seminere katıldı.

Çeşitli dönemlerde ABD, Bosna ve Kosova da görevlerde bulundu. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup, lisansüstü eğitimini Kamu Hukuku alanında tamamladı.

3 Mayıs 2013 tarihinde İstihbarat Daire Başkanı, 25 Ekim 2016 tarihinde Eskişehir Emniyet Müdürü ve 07.07.2021 tarihinde yayınlanan kararname ile Konya Emniyet Müdürü olarak atandı.

Engin Dinç Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 2 Ağustos 2023 tarihinde Ankara İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

 

 

Ankara il emniyet müdürüTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.