Antalya'da otluk alanda çıkan yangın, lüks villalara sıçradı

Otluk alanda çıkan yangın, çam ağacının kozalağından lüks villalara sıçradı

Antalya’nın Alanya ilçesinde otluk alanda çıkan yangın, villalara sıçradı. Olayda bir villanın çatısı tamamen yanarken, bazı villalarda maddi zarar meydana geldi. Yangının otluk alanda çıktıktan sonra çam ağacının tutuşmasıyla villalara atladığını öğrenildi. Vatandaşlar ise yangını söndürmek için seferber oldu.
Yangın, Tepe Mahallesi Köşk mevkiinde çıktı. Alınan bilgiye göre; otluk alanda çıkan yangın çam ağacının üzerinden milyon dolarlık villaların olduğu alana sıçradı. Olayda 1 villanın çatısı yanarak kullanılamaz hale geldi. Bir başka villada ise maddi hasar oluştu. Villada yaşayanlar havuzlarında bulunan suları kovalarla alarak yangını söndürmeye çalıştı. Çok sayıda vatandaş da çeşme hortumu ile yangına müdahale etti. Diğer taraftan yangının 200 metre uzaklıkta bulunan 200 kişilik öğrenci yurduna varmadan söndürülmesiyle büyük bir tehlikenin önüne geçildi.
Vatandaşlar yangının otluk alanda başladıktan sonra çam ağacının tutuşmasıyla villalara atladığını söyledi. Yangını söndürme çalışmalarına Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı havadan bir helikopter de destek verdi. Yangın, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından 4 araç ve 30 personel müdahalesiyle söndürüldü. İHA

Antalya yangınyangın haberilüks villaTürkiyeAntalyaAlanya

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.