Antalya'nın Ünlü ses Sanatçısı ve müzik eğitmeni Mustafa Mümtaz'a Özel Kalite Belgesi verildi

Antalya'da Ünlü ses Sanatçısı ve müzik eğitmeni Mustafa Mümtaz'a Özel Kalite Belgesi verildi

Antalya'da Ünlü ses Sanatçısı ve müzik eğitmeni Mustafa Mümtaz'a Özel Kalite Belgesi verildi. Ünlü ses Sanatçısı ve müzik eğitmeni Mustafa Mümtaz'a Kalite Belgesini Yeşilçam Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Köksal Selçuk takdim etti.

MUSTAFA MÜMTAZ KİMDİR?

1973 Çorum doğumlu olan Mustafa Mümtaz, ilk müzik eğitimini 1980 Çorum Mûsıkî derneğinde aldı. Orta ve lise tahsilini yaparken dönemin bestekârları Avni Anıl, Arif Sami Toker, Erdoğan Berker, Gültekin Çeki ve İsmail Baha Sürelsan'la tanışıp Türk Müziğine dair ders aldı. Kanun virtüözü Halil Karaduman'ın öğrencisi oldu. Müzik ve sanat organizasyonları, aynı zamanda ticari faaliyetleri için eğitimine ara veren sanatçı, yurtiçi yurtdışı konser ve etkinliklere katılarak ticari ve kültürel gelişim sağladı. Daha sonra üniversite eğitimini tamamladı. İstanbul’da çıkardığı bir albümü ile müzik otoriterlerinin büyük beğenisini kazandı. Antalya’da sanat yaşamını sürdüren Mümtaz, Antalya’da faaliyetlerini sürdüren birçok koronun kuruluş aşamasında katkıda bulundu. Halen kuruculuğunu yaptığı Nağmekar Türk Müziği korosunun şefliğini yapan Mümtaz, profesyonel sahne yaşamına ve Türk müziği eğitmenliğine devam etmektedir.

 

Köksal SELÇUKYEŞİLÇAM MEDYAMustafa MümtazÖzel Kalite BelgesiTürkiyeAntalyaMuratpaşa

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.