Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 64 kişi ile İtalya Milano'da

ATSO heyeti Türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından biri olan İtalya ile Türkiye arasında iş birliği potansiyelini değerlendirmek üzere, İtalya’nın Milano kentinde dört büyük fuar ziyaret etti.

ATSO heyeti Türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından biri olan İtalya ile Türkiye arasında iş birliği potansiyelini değerlendirmek üzere, İtalya’nın Milano kentinde dört büyük fuar ziyaret etti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 64 kişilik heyet ile İtalya’nın fuarlar kenti Milano’ya düzenlediği İtalya Meclis İnceleme Gezisi devam ediyor. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar’ın öncülüğünde başlayan ve 4 gün sürecek olan program kapsamında inşaat, yapı malzemeleri, makine, güvenlik sektörüne yönelik dört önemli fuar ziyaret edildi. Milano’da eş zamanlı olarak düzenlenen 4 farklı fuarın ziyaret edildiğini kaydeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Mimari ve İnşaat Fuarı olan MADE EXPO 2023, asansör sektörüne yönelik bir fuar olan GEE Global Elevator Exhibition, akıllı Bina Fuarı Smart Building Expo ve Güvenlik ve Yangın Önleme Fuarı Sicurezza Fuarı’nı inceleme fırsatımız oldu. Devam eden meclis inceleme gezisinde Antalya’nın sektörleri ile İtalyan şehirlerini eşleştirebileceğiz. Böylesi bir çalışma, ilerideki faaliyetlerimiz için bize yol gösterici olacak” dedi. İtalya ve Türkiye'nin birbirleri için çok değerli iki ticaret partneri olduğunu kaydeden Başkan Bahar, "Dengeli bir dış ticaret grafiği sergiliyorlar. Antalya’da dış pazarlara yönelik faaliyetleri geliştirme anlamında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ATSO olarak, iş dünyamızın dış ticaret hacmini geliştirmeye yönelik çalışmalara devam edeceğiz. İtalya-Antalya arasındaki ticaretin geliştirilmesinde öncü rol oynayacağız” diye konuştu. İtalya’da yeni yatırım ve olası iş birliği fırsatlarını da değerlendirme fırsatı bulduklarını dile getiren ATSO Başkanı Ali Bahar, “Gerçekleştirdiğimiz bire bir görüşmeler iş dünyamızın ihracat potansiyelinin artmasına olanak sağlayacak. Güçlü bir iletişim ve temas ile iş birliklerinin oluşmasına vesile olacak. Antalya’da alanında öncü olarak faaliyet gösteren birçok firmamız var” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi OdasıATSOAli BaharFuarTürkiyeAntalyaMuratpaşa

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.