Artvin Hopa kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Abdullah Arslantürk kimdir?

Hopa ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Adıyaman Çelikhan Kaymakamı Abdullah Arslantürk, Artvin Hopa Kaymakamı olarak atandı.

Hopa  ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Adıyaman Çelikhan Kaymakamı Abdullah Arslantürk, Artvin Hopa Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

 

Hopa Kaymakamı Abdullah Arslantürk Kimdir?

1994 yılında Trabzon'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü kazanmıştır. Kaymakam Abdullah Arslantürk, Mülki İdare Amirliği mesleğine Temmuz 2017'de Trabzon Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Arslantürk aynı zamanda Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Trabzon Valiliği'nde il merkez stajını, Yalova/Altınova ve Hatay/Samandağ ilçelerinde de Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Kaymakam Konya/Taşkent ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı  Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Başmüfettişi refakatinde teftiş stajını bitirdi. Ayrıca Ürdün'de Ürdün Üniversitesinde 8 ay süreyle Arapça dil eğitimi aldı. Son olarak 25.10.2019 tarihinde Sakarya Taraklı Kaymakamlığına atandı. Yaklaşık 11 aylık görevin ardından Erzincan 'ın Çayırlı ilçesine kaymakam olarak atanmıştır.

 

Abdullah ArslantürkatamaTürkiyeArtvinHopa

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.