Artvin Şavşat kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Kübra Dogruer kimdir?

Şavşat ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Giresun Yağlıdere Kaymakamı Kübra Dogruer, Artvin Şavşat Kaymakamı olarak atandı.

Şavşat ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Giresun Yağlıdere Kaymakamı Kübra Dogruer, Artvin Şavşat Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Şavşat Kaymakamı Kübra Dogruer Kimdir?

Kayseri Kocasinan doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

2018 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 2019 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak intisap etmiştir. Kırıkkale ili Balışeyh ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. 107. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 20 Ağustos 2021 tarih ve 31574 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan 19.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile 04 Eylül 2021 tarihinde Yağlıdere Kaymakamlığı  görevini yapmıştır. 24 Ağustos Perşembe günü Resmi Gazetede yayımlanan Kaymakam Kararnamesinde Şavşat Kaymakamlığı görevine atandı İyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Hacı Kerim Meral, Karaman Ermenek Kaymakamlığı’ndan Artvin Yusufeli Kaymakamlığı’na atandı.

Kübra DogrueratamaTürkiyeArtvinŞavşat

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.