Artvin Yusufeli kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Hacı Kerim Meral kimdir?

Yusufeli ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Karaman Ermenek Kaymakamı Hacı Kerim Meral, Artvin Yusufeli Kaymakamı olarak atandı.

Yusufeli  ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Karaman Ermenek Kaymakamı Hacı Kerim Meral, Artvin Yusufeli Kaymakamı olarak atandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral Kimdir?

01 Temmuz 1990 tarihinde Gümüşhane Köse İlçesi Salyazı Köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Salyazı İlkokulunda, Liseyi Gümüşhane Anadolu Lisesinde, Üniversite Öğrenimini ise Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminden mezun olarak tamamladı. 2012 yılında Üniversiteden mezun olduktan 3 ay sonra İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olarak atandı. Burada yaklaşık 3 yıl çalıştıktan sonra 2015 yılının Haziran ayında Edirne İl Göç İdaresinde İl Göç Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına devam etti.

        2 Eylül 2018 tarihinde açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 11 Mart 2019'da Mülki İdare Amirliği mesleğine 107. Dönem Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İl Merkez Stajını Edirne Valiliğinde yaptıktan sonra, Kaymakam Refikliği stajlarını sırasıyla; Denizli'nin Sarayköy, Diyarbakır'ın Silvan İlçelerinde tamamladı. 10 Haziran 2019 tarihinde Sivas Hafik Kaymakam Vekili olarak görevine devam ederken, 11 Eylül 2020 tarihinde Sivas İmranlı İlçesine Kaymakam Vekili, 08 Eylül 2021 tarihinde Rize İkizdere Kaymakamı olarak atandı. 12.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Atama Kararı ile Ermenek  İlçesi  Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Sayın Hacı Kerim MERAL 26.08.2022 tarihi itibariyle görevine başlamıştır.

 

Hacı Kerim MeralatamaTürkiyeArtvinYusufeli

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.