Başkan Yusuf Keyik'ten seçim değerlendirmesi

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 14 Mayıs 2023 tarihindeki Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.

"Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir"

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 14 Mayıs 2023 tarihindeki Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.

14 Mayıs'taki seçimlerde seçmenlerin iradesinin seçim sandıklarına yansıdığını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik;

"14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir. 64 Milyon 113 bin 941 seçmenin, 55 milyon 761 bin 445 seçmeni oy kullanmış; %87 katılım oranı ile Milletimizin iradesi seçim sandıklarına yansımıştır.

Başını Ak Parti ve MHP'nin çektiği Cumhur İttifakı 600 sandalyeli mecliste 321 Milletvekili çıkararak Meclisin % 53,5 çoğunluğunu sağlarken; başını CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin çektiği Millet İttifakı ise toplamda 213 Milletvekili çıkarmak sureti ile Meclisin % 35,5 oy oranı ile temsil kabiliyetini sağlamışlardır.

Ayrıca; Yeşil Sol Parti 62, Türkiye İşçi Partisi de Milletvekili sayısını 4'e yükseltmiştir.

Milletimizin teveccühünü alarak meclise giren milletvekillerimize başarılar ve hayırlı hizmetler diliyoruz" dedi.

"İSTİKRARIN DEVAMLILIĞI ESASTIR"

Tüm dünyada ve Türkiye'de yaşanan olumsuzluklara rağmen vatandaşların istikrarın devamlılığı yönünde tercihte bulunduğunu vurgulayan Başkan Yusuf Keyik;

"Öncesinde de var olan ve bilhassa Rusya – Ukrayna savaşı ile daha da şiddetlenen ekonomik krizler dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkisini göstermiştir.

Ekonomide istikrarın sağlanması için mücadele edilirken; 1513 yılındaki depremden 510 yıl sonra 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 ve 7,8 şiddetindeki iki ayrı depremle on ilin etkilenmesi ve yaklaşık 58 bin vatandaşımızı kaybetmenin manevi ve maddi acısını hep birlikte yaşadık. Bu büyük afetten ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizi yineliyoruz.

Yaşanan bazı olumsuzluklara rağmen vatandaşımız koalisyon hükümetlerdeki istikrarsızlığı göz önüne alarak; "Ekonomik sorunlar bir şekilde aşılır, istikrarın devamlılığı esastır" düşüncesi ile 27. Dönem Hükümetinde yer alan Ak Parti başkanlığındaki Cumhur ittifakına % 53,5 oy ile destek vermiştir" şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA BAŞARILAR DİLİYORUZ

Başkan Yusuf Keyik yaptığı değerlendirmenin sonunda 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı seçiminin hayırlı olmasını dileyerek, "Milletin iradesine saygı duyuyor, meclise giren milletvekillerimizi tekrardan kutluyoruz. 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçiminde adaylara başarılar dilerken, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz" dedi.

Yusuf KeyikBurdur Ticaret ve Sanayi OdasıBurdur 2023 genel seçimleriTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.