Bayburt Aydıntepe kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ümit Fırat Böçkün kimdir?

Aydıntepe ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti .Malatya Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün ,Bayburt Aydıntepe Kaymakamı olarak atandı.

Aydıntepe ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Malatya Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün ,Bayburt Aydıntepe Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Aydıntepe Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün Kimdir?

1993 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı ilde tamamladı. 2017 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Kaymakam Böçkün Aynı Fakültenin Maliye Bölümünden çift anadal yaparak mezun oldu. Evli olup, İngilizce bilmektedir.

Kısa bir süre Sosyal Güvenlik Kurumunda denetmen yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 107. Dönem Kaymakamlık sınavını kazandı. 2019 yılında Batman Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Ümit Fırat Böçkün sırasıyla Batman Valiliğinde il stajını tamamladı. Ayrıca Rize/Ardeşen ve Aydın/Çine ilçelerinde Kaymakam refikliği stajlarını tamamladı. Daha sonra Kastamonu ili İhsangazi ilçesinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı.

Şubat-Haziran 2021 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 107. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı derecesiyle tamamladı. 20.08.2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Akçadağ'a atanmıştır. 06.09.2021 tarihinde ilçedeki görevine başlamıştır.

Ümit Fırat BöçkünatamaTürkiyeBayburtAydıntepe

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.