Borsa İstanbul'da yükseliş devam edecek mi?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 24,14 puan artışla 8.184,04 puana yükseldi. Ancak yükseliş devam edecek mi? Tüm gözler ABD'de açıklanacak enflasyon verilerinde.

Borsa İstanbul'da Güne Yükselişle Başlangıç

Borsa İstanbul'da güne yükselişle başlandı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre yüzde 0,30 değer kazanarak 8.184,04 puana yükseldi. Bankacılık endeksi yüzde 0,17, holding endeksi yüzde 0,34 yükseldi. Sigorta endeksi yüzde 1,10 ile en fazla kazandıran, inşaat endeksi ise yüzde 0,81 ile en fazla gerileyen sektör endeksi oldu.

Dalgalı Seyirle Günü Kapattı

Önceki gün dalgalı bir seyir izleyen BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,16 değer kazancıyla 8.159,90 puandan tamamladı.

Tüm Gözler ABD Verilerinde

Küresel piyasalarda, yükselen petrol fiyatlarının yarattığı endişenin devam etmesi nedeniyle negatif bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD'de açıklanacak enflasyon verilerine çevrildi. Analistler, ABD'de açıklanacak enflasyon verilerinin, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yıl sonuna kadar izleyeceği politikalar konusunda önemli sinyaller verebileceğini ifade etti.

Belirsizlik Devam Ediyor

Fed'in kasım toplantısına ilişkin belirsizliğin sürdüğünü belirten analistler, para piyasalarında fiyatlamaların yıl sonuna kadar Fed'in faiz indirim ihtimalini tamamen ortadan kaldırdığını gösterdiğini vurguladı. Ancak enflasyon verisi sonrası fiyatlamalarda değişiklik görülebileceğini bildirdiler.

İstanbulTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.