Bucak Deveboynu mevkiinde fidanlar toprakla buluştu

Burdur’un Bucak İlçesi’nde bugün Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 3 bin 500 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Burdur’un Bucak İlçesi’nde bugün Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 3 bin 500 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikim etkinliği, Seydiköy Deveboynu Mevkii ağaçlandırma sahasında yapıldı. Saat 11.00’de düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikim etkinliğine Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Eşi Ayşe Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı, Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Büyükyılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İlker Kar, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, STK temsilcileri, TEMA Vakfı Gönüllüleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikim töreninde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdiğimiz fidan dikim etkinliği kapsamında ülke genelinde milyonlarca fidanın toprakla buluşacağını aktardı. Ağaçlandırma yapılması gereken sahaların yeşillendirilmesi için çalışmaların devam etiğini belirten Ersoy, etkinliğe katılan ve fidan diken herkese teşekkür etti.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ağaç fidanlarını toprakla buluşturmanın önemi hakkında konuştu. 11 Kasım tarihinin ve “Geleceğe Nefes Ol” sloganın ağaç dikmeyi ifade eder hale geldiğini belirten Başkan Ünal; “Ülke olarak orman varlığımız her geçen gün artıyor. Bu en büyük servetimiz” dedi.

Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, 2019 yılından bu yana her 11 Kasım’da ülke genelinde milyonlarca fidanın toprakla buluştuğunu belirterek; “Bu çalışma ile ülkemiz daha yaşanabilir bir çevreye sahip olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi. Fidan dikim etkinliğinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karlık Orman İşletme Şefi Mukaddes Çınar Erdil’in fidan dikimini tarif etmesinin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu. Bucak’ta 3.500 adet fidanın toprakla buluştuğu etkinlik ikramlarla son buldu.

Kanal15

Milli Ağaçlandırma GünüMustafa ErsoyEmrullah ÜnalBucak Orman İşletme MüdürlüğüTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.