Bucak Keçili Köyü'nde 9.000 zeytin fidanı toprakla buluşacak

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Keçili Köyü'nde, 9.000 zeytin fidanı toprakla buluşacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, bölgede zeytin üretimi artacak.

Keçili Köyü'nde 300 Dekar Zeytin Bahçesi Projesi Yürüyor

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Keçili Köyü'nde devam eden 300 dekarlık zeytin bahçesi projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Köy Halkının Katılımıyla Büyük Bir Hayal

Bu projenin temeli, Keçili Köyü halkının katılımıyla atıldı. Yıllık hasatlarını gerçekleştirdikleri bu zeytin bahçesi, büyük bir hayalle başladı ve şimdi gerçeğe dönüşme yolunda hızla ilerliyor.

Arazi Hazırlığı Devam Ediyor

Şu an itibariyle, projenin başarıya ulaşması için arazi hazırlığı devam ediyor. Köy halkı ve yetkililer, bu zeytin bahçesi projesini hayata geçirmek için büyük bir özveriyle çalışıyorlar.

9.000 Adet Yağlık Gemlik Zeytin Fidanı Toprakla Buluşacak

Aralık ayında, 9.000 adet yağlık Gemlik Zeytin fidanının toprakla buluşması planlanıyor. Fidanların doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve bakımlarının yapılması için özenle çalışılacak.

4-5 Yıl İçinde Üretim Başlayacak

Fidanlar toprakla buluştuktan sonra, bakımları titizlikle sürdürülecek ve 4-5 yıl içinde üretim başlayacak. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte, bölgede zeytin üretimi artacak ve köy halkı için yeni bir gelir kaynağı oluşturulmuş olacak.

Hayal, Gerçek Olma Yolunda İlerliyor

Projenin başarıyla sonuçlanması için emek veren herkese teşekkür eden Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, "Hayal, gerçek olur inşallah" diyerek projenin geleceğe umutla bakmasını diliyor.

Keçili KöyüzeytinfidantoprakTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.