Bucak'ta içme suyuna yüzde 25 zam

Burdur Bucak Belediyesi Nisan Ayı olağan meclis toplantısında alınan karar ile, içme suyu ve belediye hizmetlerine yüzde 25 zam yapıldı

Burdur Bucak Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis toplantısı 4 Nisan Salı günü yapıldı.

10 Ana gündem maddesi ile toplanan Bucak Belediye Meclisinde 1281 Ada 1 Parsel ve 1255 Ada 1 Parsel ile Sanayi Mahallesi 1201 Ada 6 Parsel takas talebi konusunun görüşülmesi, Konak Mahallesi 1895 Ada Plan Değişikliği konusunun görüşülmesi, Barbaros Mahallesi 1818 Ada 1 Parsel Kat Yüksekliği değerinin belirlenmesi hakkında plan değişikliği konusunun görüşülmesi, Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale Edilen Dosyaların görüşülmesi, Encümen Üyelerinin seçilmesi, İmar Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Ulaşım Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Denetim Raporunun görüşülmesi ve Faaliyet Raporunun görüşülmesi konuları ana başlıklardı.

10 Ana gündem maddesi tek tek oylamaya sunularak, oy birliği ile kabulü gerçekleştirildi. Encümen üyesi seçimi nedeniyle kapalı zarf usulü seçim yapıldı. Toplantıda yapılan seçimde Encümen Üyeliğine Enes Gün ve Ahmet Gezmez seçildi.

Bucak'ta içme suyu zam miktarı

Gündem maddeleri arasında vatandaşları en çok merak ettiren konu ise içme suyu zammı hususuydu. En önemli gündem maddesi olan ve Bucak Halkını yakından ilgilendiren içme suyu zammı da toplantıda kararlaştırıldı. Bucak Belediye Meclisi Toplantısında yapılan konuşmaların akabinde içme suyu ücretlerine yüzde 25 zam yapılması AK Partili meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. Oy çokluğu ile kabul edilen madde ile içme suyuna %25 zam yapılması kararlaştırılmış oldu.

Bu maddenin kabulü ile birlikte Mayıs Ayı itibariyle içme suyu ücretleri %25 zamlı olarak vatandaşa sunulacak.

Bucak'ta belediye hizmetlerine zam

Bu kararın yanı sıra Bucak Belediyesi hizmetlerine zam konusu da görüşüldü. Oy çokluğu ile kabul edilen maddeyle Belediyeye gelir getiren tüm işlemlerde  yüzde 25 zam yapılması da kararlaştırıldı.

 

 

 

Bucak içme suyuBucak zamBucak BelediyesiBurdur Bucak Belediye MeclisiBucak Belediye Meclisi ToplantısıTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.