Bucak'ta kural ihlaline af yok!

Burdur'un Bucak ilçesinde Trafik ekipleri tarafından, elektrikli bisiklet, motorlu bisiklet ile bisiklet sürücüsü ve yolcularına, cezai işlem dönemi başlıyor.

Burdur'un Bucak ilçesinde Trafik ekipleri tarafından, elektrikli bisiklet, motorlu bisiklet ile bisiklet sürücüsü ve yolcularına, cezai işlem dönemi başladı.

Bucak'ta son zamanlarda yaşanan kural ihlali nedeniyle trafik kazalarına karışma oranı artış gösteren elektrikli bisiklet, motorlu bisiklet ile bisiklet sürücülerine uyarı süreci tamamlandı.

Kural ihlali yapanlara cezai işlem

Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü-Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri tarafından yaşanan kaza oranlarını düşürmek için kural ihlali yapan elektrikli bisiklet, motorlu bisiklet ile bisiklet sürücülerine cezai işlem uygulanıyor.

Yapılan denetimlerde tescile tabi olan 0,25 Kw üzeri elektrikli bisikletlerin tescili olup olmadığı kontrol edilerek, eksikliği tespit edilenlere gerekli yasal işlem uygulanmaya başlandı.

 Araç ve sürücülerin trafik denetimleri, trafik ekiplerinin yaptığı denetimlerin yanı sıra Bucak'ın birçok farklı noktasında yer alan KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) kameraları üzerinden de yapılarak, ihlal tespitleri sonrasında cezai işlem uygulanıyor.

Yaşanan trafik kazalarının en aza indirilmesi ve cezai işlem uygulanmaması için vatandaşların trafik kurallarına uymaları, daha dikkatli ve duyarlı olması hususunda uyarıda bulunuldu

 

kuralihlalafpolisBurdur son dakikaTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.