Burdur Askeriye Köyünde CHP adaylarına yoğun ilgi

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Adayı İzzet AKBULUT ve beraberindekiler, gece gündüz demeden vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

AKBULUT: “KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN İNSANCA YAŞAMAYI BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Adayı İzzet AKBULUT ve beraberindekiler, gece gündüz demeden vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Gündüzleri ilçelerde köy köy, mahalle mahalle gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyen ve çözüm önerilerini sunan AKBULUT, geceleri ise köylerde kahve toplantıları yaparak günü tamamlıyor. Geçtiğimiz akşam Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdullah ACAR, CHP İl Başkanı Mehmet CEVNİ, Milletvekili Adayı Süleyman ERMAN, İl Genel Meclisi Üyesi Ecevit ALAN ve CHP Saadet Gençlik Kolları ile beraber Askeriye Köyünde düzenlediği kahve toplantısında yoğun bir ilgiyle karşılanan AKBULUT; Siyasetin dilinin, üslubunun, yapılış tarzının çok bozulduğunu ifade ederek şunları söyledi : “Maalesef bugün ülkemizi yönetenler ısrarla toplumun bir kısmını ötekileştirici söylemlerde bulunmaya devam ediyorlar. Siyasetin dili, üslubu, yapılış tarzı bu olmamalı. Bizim yönetim anlayışımız 85 milyon vatandaşımızın, diline, dinine, ırkına, siyasi görüşüne, yaşam tarzına bakmaksızın hepsinin iktidarı olmaktır. Bir grup mutlu azınlığın, üçlü beşli çetelerin değil, milletin iktidarı olacağız. CHP’li zenginler, Saadet Partili müteahhitler oluşturmayacak, halkın tümünün refah düzeyini yükseltmenin gayreti içerisinde olacağız. Bizim iktidarımızda 3-5 yerden maaş alma devri sona erecek. Her işte liyakate önem verip, hak ve hukuka uygun davranacak ve adil olacağız. Kamuya eleman alınırken torpil sona erecek, mülakat kalkacak. Eş-dost akraba atamaları dönemi bitecek, kamu yönetiminde liyakat esas olacak. Herkesin hakkı teslim edilecek, Devletin dini adalet olacak. Devlete nerede ihtiyaç varsa biz orada olacağız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ana prensibimiz olacak.” Dedi.

AKBULUT: “MAALESEF KÖYLERİMİZ BOŞALIYOR”

Girdi maliyetlerinin yükselmesi ve yanlış politikalar yüzünden tarım ve hayvancılığın yok olma ile karşı karşıya olduğunu, çiftçinin ekerse daha fazla zarar ettiğinden insanımızın ve özellikle de gençlerin köyleri terk ettiğini ifade eden CHP Burdur Milletvekili Adayı İzzet AKBULUT şunları kaydetti. “Bizler köylerimizden hâkimler, savcılar, doktorlar, öğretmenler çıkmasını elbette isteriz. Bunun yanı sıra, ekip biçtiğinde emeğinin karşılığı olan ücretle insanca yaşam koşullarına kavuşacağı için köyünde kalıp üretime katkı sunan gençlerimizi de görmek isteriz. Bizim iktidarımızda ‘İşsiz gençler’ olgusunun yerine ‘üreten gençlik’ gelecek, tarımda çalışan kadın ve gençlerimizin sosyal güvenlik primlerini de devlet olarak biz karşılayacağız. Böylece hem tarımsal üretim artacak, hem de gençlerimiz ve kadınlarımız kazanacak. Çiftçimizin, üreticimizin yaşadığı sorunları biliyoruz. Geçmişten beri hem çiftçilerimizle hem de muhtarlarımızla bu sorunları konuşuyorduk. Bugün ise artık söz sahibi biz olacağımız için çözüm önerilerimizi de ortaya koyuyoruz. İnşallah desteğinizle 15 Mayıs itibariyle ülkemize yine baharlar gelecek. Cumhurbaşkanımız Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’nun başkanlığında, sizlerin seçeceği milletvekillerimizle birlikte, Burdur HAKKINI alacak, Türkiye HAKKINI alacak. Ne ezen ne ezilen hakça adil bir düzende huzurlu ve mutlu bir şekilde insanca yaşamaya başlayacağız. Bizlere gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.” dedi.

ERMAN: “BU SÖYLEMLER BİR İDARECİYE YAKIŞMIYOR”

Toplantıda konuşan CHP Burdur Milletvekili Adayı Süleyman ERMAN, ülkeyi idare edenlerin kurduğu cümlelerin artık haddi aştığını, milleti kamplaştırmaya, kutuplaştırmaya, birbirine düşman haline getirmeye çalışmanın kimseye bir faydası olmadığını ifade ederek şunları söyledi: “ Millet olarak geçmişte, kamplaşmadan, kutuplaşmadan çok çektik, nice acılar yaşadık, artık bunlara son vermeliyiz. Bakın bugün sizin yanınıza Sadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdullah kardeşimizle birlikte geldik. Millet ittifakı olarak, ülkenin değişik renklerini bir araya getirebilme, birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşayabilmenin mümkün olabileceğini gösteriyoruz. Ancak diğer taraftan bu ülkeyi yöneten, başkanlık yapan cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumun en az yarısını hergün teröristlikle suçluyor. Bu sözler bir idareciye kesinlikle ama kesinlikle yakışmıyor. Hangi partili olursak olalım. İster Ak Partili, ister MHP’li ister başka partili bu ülke bir ve beraber yaşayabilmeliyiz”

ACAR : YAPACAKLARIMIZ ANLATACAKLARIMIZDAN KAT KAT FAZLA

Kendisi de Askeriyeli olan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdullah Acar yaptığı selamlama konuşmasında, seçime Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte ortak listelerle girdiklerini belirterek şunları söyledi. “İnsanımızın insanca yaşama kavuşması, köylümüzün, çiftçimizin, emeğinin krşılığını alabilmesi için 15 mayıs sabahı yapacaklarımız, bugün anlatacaklarımızdan kat kat fazla. Yaşanabilir Bir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi, Yeni Adil Bir Dünya’yı hep birlikte kuracağız”

İzzet AkbulutCHP Burdur Milletvekili AdaylarıTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.