Burdur Belediyesi profesyonel arama kurtarma ekibi kuruyor

Burdur belediyesi kendi bünyesinde bulunan personelleri iyi eğiterek profesyonel arama kurtarma ekibi kuruyor. Burdur İtfaiyesi Müdürü Mehmet Ali Ballak detayları açıkladı.

Burdur Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan personellerden oluşan profesyonel arama kurtarma ekibi kurmak için eğitim çalışmalarını başlattı.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, Burdur Belediyesi profesyonel arama kurtarma ekibi ile alakalı olarak, " Teorik eğitimlerini Mehmet Akif ersoy Üniversitesi işbirliğiyle üniversitenin afet uzmanı hocalarından alıyorlar. " dedi.

Başta deprem sel olmak üzere her türlü doğal afete müdahale edebilecek olan 200 kişiden oluşan ekip, Burdur Bölgesinde ya da ülkemizde meydana gelen bir afet durumunda haber beklenmeksizin araç malzeme ve ekipmanı ile bölgeye hareket ederek en kısa sürede arama kurtarma faaliyetini yürütecek.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak şu ifadelere yer verdi;

Değerli hocalarımızla istişare ettik. Belediye başkanımızın onuruna sunduk. Ve biz şu kararı aldık. Kendi arama kurtarma ekibimizi kendimiz kuracağız. Yani en kaba tabirle kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Burdur Belediyesi'nin dokuz yüz personeli bunların yüzde yetmişi yirmi kırk beş yaş arasında personellerin, içerisinden gönüllü olanları alarak eğiterek Burdur arama kurtarma ekibini kuruyoruz. Afet eylem planı hazırladık. 

Afet eylem planında üç tane başlığımız var ana başlığımız. Afet öncesi, afet anı ve afet sonrası. Afet öncesinde oluşturduğumuz bu gönüllü ekip ilk olarak bölgemizde yani ilimizde daha sonra ülkemizde ve gerekirse de uluslararası afetlerde görev alabilecek şekilde biz eğiteceğiz, eğitileceğiz ve bilgimizle, tecrübemizle, donanımımızla bu şekilde bir ekip oluşturmuş olacağız.

 

 

Burdur Belediyesi arama kurtarma ekibiBurdur Belediyesi İtfaiye EkipleriBurdur Belediyesi itfaiyesiMehmet Ali BallakTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.